Naujame Metropoliteno operų sezone – Mocarto, Verdžio, Vagnerio, Štrauso ir Kerubinio kūriniai.

Spalio 22 dieną (šeštadienį) „Forum Cinemas“ ekranuose Vilniuje ir Kaune startuoja naujas Niujorko Metropoliteno operos sezonas. Iš viso jau 16-us metus vykstantis projektas (Lietuvoje tai bus 14-as sezonas) šiuo metu yra išsiplėtęs į daugiau nei 70 šalių ir daugiau nei 2200 kino teatrų visame pasaulyje.

Naujajame sezone klasikinės muzikos gerbėjų laukia trys Metropoliteno premjeros ir keturi visiškai nauji operų pastatymai. Dešimt tiesioginių transliacijų iš vienos žinomiausių pasaulio scenų žavės žiūrovus šeštadieniais, iki pat 2023 m. birželio 3-osios. Šių metų programoje – Volfgango Amadėjaus Mocarto, Džiuzepės Verdžio, Richardo Wagnerio, Richardo Štrauso, Luidžio Kerubinio, Umberto Džiordano, Terenco Blanšaro ir Kevino Patso sukurta muzika.

Naująjį sezoną spalio 22 d. atidarys L. Kerubinio „Medėja“ – „Metropolitan“ operos premjera. Lapkričio 5-ąją galėsime mėgautis Dž. Verdžio „Traviata“, o gruodžio 10-ąją lauks dar viena premjera: K. Patso „Valandos“, sukurtos pagal Michael‘o Cunningham‘o to paties pavadinimo romaną, kurį dar labiau išgarsino 2002 m. filmas „Valandos“ su Meryl Streep, Julianne Moore ir Nicole Kidman.

2023-uosius metus pradės naujas U. Džiordano „Fedoros“ pastatymas sausio 14-ąją. Kovo 29 d. į Metropoliteno sceną po 17 metų pertraukos su nauju pastatymu su trenksmu sugrįš galingasis R. Wagnerio „Lohengrinas“. Balandžio 1-ąją pažymėsime kartu su šelmiškuoju Dž. Verdžio melagiu „Falstafu“, o dar po dviejų savaičių – balandžio 15 d. – jį pakeis pompastiškasis R. Štrauso „Rožės kavalierius“.

Po pernykštės sėkmės su opera „Ugnis mano kauluose“, į Metropoliteno sceną su nauja premjera sugrįžta kompozitorius T. Blanšaras. Šįkart jis papasakos neįtikėtiną 2013 m. mirusio boksininko Emilio Grifito istoriją operoje „Čempionas“, kurios tiesioginė transliacija numatyta balandžio 29 d. Gegužės 20-ąją naują gerai žinomos V. A. Mocarto operos „Don Žuanas“ versiją pristatys prestižinės „Tony“ premijos laureatas, belgų režisierius Ivo van Hove‘as; o birželio 3 d. sezoną užbaigs dar viena premjera – po 19-os metų pertraukos Metropolitenas pristatys naują V. A. Mocarto „Užburtosios fleitos“ pastatymą, režisuotą brito Simon‘o McBurney.

Naujas Metropoliteno operų sezonas, kuriame netruks premjerų, naujų pastatymų ir staigmenų, prasideda spalio 22 dieną. Kaip „Forum Cinemas“ žiūrovai jau yra įpratę, visų transliacijų pertraukų metu bus galima „patekti“ už kulisų, pamatyti, kaip keičiamos scenografijos, užmesti akį į grimerines ir išgirsti unikalius interviu su vakaro žvaigždėmis.

Pasinerkite į užburiančią vienos didingiausių operos šventovių pasaulyje kuriamą magiją. „Forum Cinemas“ kino teatruose Vilniuje ir Kaune – nuo spalio 22 dienos.

REPERTUARAS VILNIUJE IR KAUNE DATA BILIETAI
Valandos (The Hours) | MET premjera 2022 gruodžio 10 d. Pirkti bilietus
Fedora (Fedora) | Naujas pastatymas 2023 sausio 14 d. Pirkti bilietus
Lohengrinas (Lohengrin) | Naujas pastatymas | Įrašas 2023 kovo 29 d. Pirkti bilietus
Falstafas (Falstaff) 2023 balandžio 1 d. Pirkti bilietus
Rožės kavalierius (Der Rosenkavalier) 2023 balandžio 15 d. Pirkti bilietus
Čempionas (Champion) | MET premjera 2023 balandžio 29 d. Pirkti bilietus
Don Žuanas (Don Giovanni) | Naujas pastatymas 2023 gegužės 20 d. Pirkti bilietus
Užburtoji fleita (Die Zauberflote) | Naujas pastatymas 2023 birželio 3 d. Pirkti bilietus

 

HD rezoliucijos vaizdo ir garso transliacija vyksta palydoviniu bei internetiniu ryšiu, todėl yra pakankamai sudėtingas procesas. Nepriklausomai nuo turimos modernios „Forum Cinemas“ technikos, galimi vaizdo ir garso trukdžiai. Transliuotojų vardu iš anksto atsiprašome už nepatogumus.

Operos rodomos originalo kalba ir su angliškais subtitrais.

*******************

INFORMACIJA IR BILIETAI

OPEROS transliacijų bilietų kainos
 

 

Reguliari kaina 19,00 €
5 bilietų rinkinys 75,00 €
Studentams ir senjorams (tik kasose su pažymėjimu) 14,00 €
Vaikiškas bilietas (tik kasose iki 10 metų) 12,00 €
Operos kartojimo bilietas 12,00 €
Bilietai nerezervuojami.