Šiemet viso pasaulio kino žiūrovai „Metropolitan“ operų didžiuosiuose ekranuose neišvys: dėl COVID-19 pandemijos sezonas atšauktas.

Dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos Niujorko „Metropolitan“ nusprendė atšaukti 2020-2021 metų sezoną. Spalio mėnesį turėjęs prasidėti naujasis sezonas ne tik nebus transliuojamas į pasaulio kino ekranus, bet dėl socialinių apribojimų nevyks ir pačiame Niujorke.

Oficialiame „Metropolitan“ pranešime spaudai ir partneriams teigiama, kad skausmingas sprendimas atšaukti sezoną buvo priimtas po nuodugnių ir išsamių konsultacijų su sveikatos specialistais. „Tiek repeticijos, tiek koncertai, vykstantys uždarose patalpose, yra padidintos rizikos veiksnys. Pridėjus kiekvieno koncerto metu besikeičiančią kelių tūkstančių žmonių auditoriją, galima koronaviruso grėsmė negali būti tinkamai suvaldyta. Kadangi tiek mūsų atlikėjų, tiek žiūrovų sveikata yra svarbiausia, buvo nuspręsta 2020-2021 metų sezoną atšaukti“- rašoma pranešime spaudai.

Niujorko „Metropolitan“ vadovybė tikisi, kad mokslininkų pastangos sukurti veiksmingą vakciną bus greitai apvainikuotos sėkme ir operų mylėtojai galės be jokių apribojimų ir baimės sugrįžti į vieną įspūdingiausių pasaulio salių kitų metų rudenį. Tuo pat metu, tikimasi, bus atnaujintos ir Metropoliteno operų transliacijos į viso pasaulio kino ekranus.

Niujorko „Metropolitan“ operos kinuose buvo pradėtos rodyti 2006 m. Dabar prie šio projekto yra prisijungę daugiau nei 70 šalių – daugiau nei 2200 kino teatrų visame pasaulyje.