N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Matrica. Prisikėlimas
The Matrix Resurrections (2021)
Žanras: Veiksmo, fantastinis
Sukurta: JAV
Platintojas: Acme Film, UAB
Kino teatruose nuo: 2021-12-22
Trukmė: 2h 28 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

1999 m. kino ekranuose pasirodžiusi „Matrica“ pakeitė kino pasaulį. Sukrečianti pagrindinė filmo idėja, įtraukianti istorija ir kvapą gniaužiantys, laiką toli pralenkę specialieji efektai juostą pavertė vienu įspūdingiausių visų laikų kino filmų. Atėjo laikas vėl rinktis raudonąją piliulę ir prisikelti įtraukiančiame „Matricos“ pasaulyje (arba rinktis mėlynąją ir toliau likti pilkosios masės dalimi).

Tomas Andersonas (aktorius Keanu Reeves) gyvena neišsiskiriantį, nuobodoką gyvenimą. Tačiau kartais jį aplanko keistas, nepaaiškinamas jausmas, kad šis gyvenimas kažkoks netikras. Kad egzistuoja kažkas daugiau – kažkas neapčiuopiamo, nematomo, bet nė kiek ne mažiau realaus. Siekdamas įveikti šį nerimą, Tomas ima lankytis pas psichoterapeutą ir vartoti jo paskirtus vaistus – kažką neaiškiai primenančias mėlynas piliules. Tačiau tai menkai tepadeda.

Tomą sukrečia atsitiktinis susitikimas su moterimi, kurią – jis galėtų prisiekti – jau kažkur yra matęs. Keisčiausia, kad ji jaučiasi taip pat. O tada vieną dieną aplinkybės susiklosto taip, kad Tomas praryja jam pasiūlytą raudoną piliulę. Akimirksniu vyrui nuo akių nukrenta apgaulės šydas, slėpęs nuo jo kraupią tiesą ir, atgavęs atmintį, Tomas sugrįžta į tikrąjį – Matricos pasaulį. Jame Neo vėl suranda Trinitę (akt. Carrie-Anne Moss), naujų draugų ir iš naujo kyla į kovą už savo ir visos žmonijos laisvę.

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierė: Lana Wachowski („Matrica“, „Matrica. Perkrauta“, „Matrica. Revoliucijos“, „Debesų atlasas“, „Jupiterė. Pabudimas“)

Vaidina: Keanu Reeves („Matrica“, „Džonas Vikas“), Carrie-Anne Moss („Matrica”, „Pompėja“), Yahya Abdul-Mateen II („Akvamenas“, „Bitininkas”), Jessica Henwick („Žvaigždžių karai: galia nubunda”), Neil Patrick Harris („Dingusi”), Jonathan Groff, Priyanka Chopra, Christina Ricci, Telma Hopkins, Eréndira Ibarra, Toby Onwumere, Max Riemelt, Brian J. Smith, Jada Pinkett Smith.

DĖMESIO! Respiratorių dėvėjimas kino salėse yra PRIVALOMAS (nuo 6 m. amžiaus) viso seanso seanso metu, išskyrus žiūrovams kino salėje valgymo ir (ar) gėrimo metu.