N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Tramdantys ugnį
Only The Brave (2017)
Žanras: Drama, biografinis
Sukurta: JAV
Platintojas: Acme Film, UAB
Kino teatruose nuo: 2017-10-20
Trukmė: 2h 13 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

Drąsa, pareiga, draugystė ir aukojimasis. Tikra istorija apie pasiaukojamą gaisrininkų drąsą – net ir savo gyvybės kaina.

2013 m. birželio 28 dieną JAV Arizonos valstijoje, nukamuotoje sausros, susiformavo audra. Apie pusę šešių vakaro maždaug už 130 km. į šiaurės vakarus nuo Finikso smogęs žaibas įplieskė miško gaisrą, kuris dėl stipraus vėjo greitai plito ir netrukus ėmė grasinti netoliese įsikūrusiam Jarnelio miesteliui. Pirmose gretose su įsisiautėjusia liepsna kovojo kaimyninio Preskoto miestelio gaisrininkų pajėgos, save išdidžiai vadinantys „Granito kalno karštagalviais“. Birželio 30 dieną 19 jų žuvo liepsnose.

Įsisiautėjusį gaisrą pavyko numalšinti tik liepos 10-ąją. Ugnis sunaikino 34 kvadratinių kilometrų plotą, 129 namus ir tapo didžiausiu miškų gaisru Arizonos istorijoje.

Pagal tragiškus, tačiau herojiškus tikrus įvykius sukurtoje juostoje pasakojama ypatinga istorija apie drąsą, pareigą, draugystę ir pasiaukojimą. Kuomet paprasti žmonės bėga kuo toliau nuo įsisiautėjusios stichijos, šie kasdieniai didvyriai skuba užkirsti jai kelią. Nepaisydami pavojų, gaisrininkai saugo savo šeimas, namus, bendruomenes – kartais ir savo gyvybės kaina.

Įtampos kupinoje dramoje apie įsisiautėjusią stichiją puikiai atskleidžiamas pagrindinis „Granito kalno karštagalvių“ moto: „Nesvarbu, su kuo susiduri. Svarbu, kas tuo metu stovi šalia tavęs“.

Jaudinanti tikra istorija „Tramdantys ugnį“ apie paprastų žmonių pasiaukojimą ir neeilinę drąsą Lietuvoje pradedama rodyti spalio 20 d.

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierius: Joseph Kosinski

Scenaristas: Ken Nolan

Vaidina: Jeff Bridges, Jennifer Connelly, Miles Teller, Taylor Kitsch