N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda
Išgelbėti poną Benksą
Saving Mr. Banks (2014)
Žanras: Komedija, drama, biografinis
Sukurta: JAV
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 2014-01-31
Trukmė: 2h 05 min
Cenzas: N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda

Kadaise garsusis Voltas Disnėjus (akt. Tom Hanks) dukroms pažadėjo sukurti filmą, paremtą mėgstamiausia jų knyga – Pamelos Travers (akt. Emma Thompson) „Mere Popins“. Deja, vienas garsiausių pasaulio kino kūrėjų negalėjo ir įsivaizduoti, jog pažado ištęsėjimui jam prireiks kone dviejų dešimtmečių...

V. Disnėjaus galvoje gimus idėjai ekranizuoti kūrinį vyras susidūrė su nesukalbama ir įnoringa britų rašytoja, jokiais būdais nenorėjusia leisti ekranizuoti „Merės Popins“. Po ilgų derybų tik 1961-aisiais P. Travers sutiko atvykti į Los Andželą ir pradėti derybas dėl istorijos perkėlimo į kino ekranus, tad V. Disnėjaus laukė dvi kankinančios savaitės, kurių metu isteriška ragana praminta moteris priešgyniavo bet kokiems bandymams suminkštinti jos širdį ir gauti teisę ekranizuoti knygą. Tarsi liūtė savo kūrinį gynusi rašytoja šveitė lauk būsimo filmo dailininkų eskizus, sutrypė brolių Shermanų „Merei Popins“ sukurtą garso takelį ir iškoneveikė kelionę į Disneilendą, tad V. Disnėjui beliko nuleisti rankas ir pripažinti pralaimėjimą...

Tačiau laimė nusišypso atkakliausiems – vieno pokalbio metu, užsiminus apie savo vaikystę V. Disnėjus netikėtai atranda raktą į P. Travers širdį, padedantį drauge sukurti kūrinį, iki šių dienų išliekantį vienu mėgstamiausių visų laikų filmų šeimai.

Nuoširdi, jaudinanti ir atvira „Merės Popins“ kelionė į didžiuosius kino ekranus, netikėtai užsimezgusi P. Travers ir V. Disnėjaus draugystė bei šilta istorija apie vaikystę ir šeimą kinuose jau nuo sausio 31 dienos.

Režisierius: John Lee Hancock („Alamas“, „Naujokas“)

Vaidina: Emma Thompson („Nemirtingųjų kronikos: Nuostabūs sutvėrimai“, „Karališka drąsa“, „Vyrai juodais drabužiais 3“, „Auklė Makfi“, „Auklė Makfi ir didysis sprogimas“, „Haris Poteris ir Fenikso brolija“, „Tegyvuoja meilė!“, „Lobių planeta“, „Protas ir jausmai“, „Daug triukšmo dėl nieko“, „Vėl mirusi“), Tom Hanks („Debesų žemėlapis“, „Žaislų istorija 1 – 2 – 3“, „Angelai ir demonai“, „Da Vinčio kodas“, „Terminalas“, „Svajonių traukinys“, „Pagauk, jei gali“, „Kelias į pražūtį“, „Prarastasis“, „Žalioji mylia“, „Gelbstint eilinį Rajeną“, „Jums žinutė“, „Apolo 13“, „Forestas Gampas“, „Filadelfija“, „Nemiegantys Sietle“, „Terneris ir Hučas“), Colin Farrell („Paslaptinga karalystė“, „Viską prisiminti“, „Septyni psichopatai“, „Kaip atsikratyti boso?“, „Žiauriai baisi naktis“, „Daktaro Parnaso fantazariumas“, „Reikalai Briugėje“, „Puikybė ir garbė“, „Kasandros sapnas“, „Naujasis pasaulis“, „Aleksandras Makedonietis“, „Drąsiaširdis“, „Rekrutas“), Paul Giamatti („Turbo“, „Roko amžius“, „Kosmopolis“, „Purvini žaidimai“, „Sukti reikaliukai“, „Auklės dienoraštis“, „Iliuzionistas“, „Klystkeliai“, „Pakilęs iš pelenų“, „Beždžionių planeta“, „Istorijų pasakojimas“, „Didžiosios motušės namai“, „Gelbstint eilinį Rajeną“), Ruth Wilson („Ana Karenina“)