N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Baletas'19: Korsaras
Bolshoi Ballet'19: Le Corsaire (2019)
Žanras: BOLSHOI baleto spektakliai kine (2019/2020)
Sukurta: Rusija
Platintojas: Pathé Live
Kino teatruose nuo: 27.11.2019
Trukmė: 3h 30 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda

Korsaras (Le Corsaire) – Adolfas Adamas (Adolphe Adam)

Trakijos miesto Adrianopolio vergų turguje turtingas pirklys nusiperka nuostabaus grožio graikų merginą Medorą. Tačiau iš minios Medorą stebi aistros kupinos piratų vado, korsaro Konrado akys. Piratas nusprendžia pagrobti merginą. Jam pavyksta, tačiau tarp jo draugų yra vienas pavyduolis. Jis įskundžia Konradą ir mergina iš pirato atimama bei vėl parduodama tam pačiam turkų pašai. Konradas neatlyžta ir susirengia Medorą pagrobti antrąkart. Tačiau dabar pirklio sargybiniai jau atidesni. Jie atpažįsta ieškomą korsarą, suima jį ir atiduoda teismui, kuris nuteisia Konradą mirties bausme. Tačiau piratas nebūtų piratas: jau tą patį vakarą jis sugeba apgauti savo sargybinius ir ištrūkti į laisvę.

Tuo metu Konradą įsimylėjusi Medora pati rezga pabėgimo planą. Žinodama, kad paša nekantrauja ją vesti, Medora paprašo vienos pirklio namuose gyvenančios merginos apsimesti ja ceremonijos metu. Apgaulė pavyksta: vietoje Medoros su pirkliu sutuokiama Gulnara. Tą patį vakarą Konradas ateina į pašos namus, kad ir vėl pagrobtų Medorą. Įsimylėjėliai pasprunka, įšoka į laivą ir pasuka bures tolyn nuo Trakijos krantų. Netrukus pabėgėliai išgyvena siaubingą audrą, sudaužančią jų laivą. Tačiau kai atrodo, kad paskutinioji jau čia pat, likimas nusišypso įsimylėjėliams: išsekę Konradas ir Medora pasiekia negyvenamą salą.

Lordo Bairono kūrybos įkvėptą „Korsarą“ Maskvos Didžiajame teatre XX-ojo amžiaus pradžioje pristatė choreografas Marius Petipa. 2007-aisiais choreografo Aleksejaus Ratmanskio atnaujintas spektaklis iki šiol išlieka brangiausiu pastatymu baleto istorijoje, kainavusiu pusantro milijono JAV dolerių. Naujajame sezone pagrindinius Medoros ir Konrado vaidmenis atlieka primabalerina Jekaterina Krisanova ir Igoris Cvirko.

Muzika: Adolfas Adamas

Choreografija: Aleksejus Ratmanskis.

Transliacija iš Maskvos Didžiojo teatro.

Trukmė: 3 valandos 30 minučių (2 pertraukos).

HD rezoliucijos vaizdo ir garso transliacija vyksta palydoviniu bei internetiniu ryšiu, todėl yra pakankamai sudėtingas procesas. Nepriklausomai nuo turimos modernios „Forum Cinemas“ technikos, galimi vaizdo ir garso trukdžiai. Transliuotojų vardu iš anksto atsiprašome už galimus nepatogumus.