Įvairaus amžiaus žiūrovams
Sengirė
Sengirė (2018)
Žanras: Dokumentika, lietuviškas
Sukurta: Lietuva
Platintojas: Sengirė, VŠĮ
Režisierius: Mindaugas Survila
Kino teatruose nuo: 10.11.2018
Trukmė: 1h 25 min
Cenzas: Įvairaus amžiaus žiūrovams

Filmas „Sengirė“ šiais metais aplankė 30 pasaulio filmų festivalių ir tapo žiūrimiausiu dokumentiniu filmu Lietuvos kino istorijoje.

Šį savaitgalį filmo režisierius Mindaugas Survila kviečia į „Sengirės“ filmą, o po jo žiūrovų laukia pristatymas. Po trumpesnės, moksleiviams skirtos (63 min. trukmės) filmo versijos vyks vizualūs, gausia foto ir video medžiaga iliustruoti režisieriaus pasakojimai apie tokio filmo kūrimo iššūkius (apie 45 min.).

Sengirės kūrybinė komanda nori padėkoti visiems, prisidėjusiems prie filmo sėkmės, visiems atėjusiems ar dar planuojantiems ateiti bei pakviesti visus į filmo „palydėtuves“.

Pusė filmo pajamų yra skiriama miškų išsaugojimui Lietuvoje.

Seansai ir paskaita vyks:

Lapkričio 10 d. 12:05 val. „Forum Cinemas Akropolis“ Kaune

Lapkričio 11 d. 12:25 val. „Forum Cinemas Akropolis“ Vilniuje


„Sengirė“ yra vieta, kurioje ne tik ištirpsta laiko ribos, bet ir viskas, kas egzistuoja, stiebiasi į amžinybę. Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas, ne tipiškas filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus. Nėra jokio užkadrinio balso, tik beveik apčiuopiami, stiprūs girios ir jos gyventojų garsai bei kamera užfiksuotos magiškos akimirkos.

Daugiau apie filmą galite sužinoti www.sengire.lt

Kalba: be dialogų

Subtitrai: be subtitrų

Režisierius: Mindaugas Survila

Scenarijaus autorius: Gintė Žulytė, Mindaugas Survila