N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Žalia siena
Green Border (2023)
Žanras: Drama
Sukurta: Lenkija, Belgija, Čekijos Respublika, Prancūzija
Platintojas: Europos kinas, UAB
Kino teatruose nuo: 2024-03-28
Trukmė: 2h 27 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

Klastinguose ir pelkėtuose miškuose, sudarančiuose vadinamąją žalią sieną tarp Baltarusijos ir Lenkijos, pabėgėliai iš Artimųjų Rytų ir Afrikos patenka į geopolitinius pančius. Apgaulingą viltį atsidurti saugesnėje Europoje keičia siaubas ir šiuolaikinė tragedija. Šiame nematomame kare susipina patogumų atsisakiusios, ką tik aktyviste tapusios Julijos, jauno pasieniečio Jano ir sirų šeimos gyvenimai. Milžinišką ažiotažą Lenkijoje sukėlęs kino meistrės Agnieszkos Holland filmas kelia klausimą: ar skirtingos barikadų pusės gali rasti bendrą kalbą, kai siena tampa sudužusių svajonių kapinynu?

„Lenkijos valdžia filmą mėgino cenzūruoti, o režisierė sulaukė grasinimų. Bet tai nesutrukdė Lenkijos kino apdovanojimuose gauti geriausio filmo apdovanojimą ir šalyje surinkti 800 000 žiūrovų. Taip pat filmas Venecijos festivalyje buvo įvertintas Specialiuoju žiuri prizu. Istorija nukelia mus į Lenkijos–Baltarusijos pasienyje vykstančią tragediją. Čia persipina skirtingose pusėse atsidūrę žmonės – pabėgėliai, pareigūnai, aktyvistai ir pasienio gyventojai. Brutaliai nuoširdus pasakojimas drąsiai atskleidžia ne tik įtampas, bet ir žmogaus gerumą sudėtingose situacijose. Čia šalti spaudos pranešimai virsta drama, kuri sužadins empatiją ir humaniškumą.“ (Programos sudarytojas Karolis Žukas)

Pasaulinė premjera: Venecijos kino festivalis, Konkursinė programa, 2023 m.

Apdovanojimai: Specialusis žiuri prizas, Venecijos kino festivalis, 2023 m.

Režisierė(-ius): Agnieszka Holland

Aktoriai: Monika Frajczyk, Taim Ajjan, Magdalena Popławska, Maciej Stuhr, Dalia Naous, Mohamad Al Rashi, Behi Djanati Atai, Jaśmina Polak, Maja Ostaszewska, Jalal Altawil, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Marta Stalmierska, Joely Mbundu, Talia Ajjan

Kalba: lenkų, anglų, arabų

Subtitrai: lietuvių, anglų