N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.
Roberta
Roberta (2023)
Žanras: Dokumentika
Sukurta: Lietuva
Platintojas: Baltic Productions, UAB
Režisierius: Elena Kairytė
Kino teatruose nuo: 2023-11-24
Trukmė: 1h 20 min
Cenzas: N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.

„Roberta“ - tai dokumentinis filmas – „coming out of age“ istorija apie merginą vardu Roberta, gyvenančią Vilniuje ir ieškančią savo vietos pasaulyje.

Robertai reikia nedaug – ji nori gyventi ramiai, bet nenuobodžiauti. Šios dvi priešpriešos filmo heroję dažnai nuveda į destrukciją. Filme chronologiškai dėliojami herojės gyvenimo įvykiai. Stebint Robertą vis naujame gyvenimo etape, išryškėja jos kartą lydintis ekonominio ir dvasinio nestabilumo, neužtikrintumo, nuolatinio judėjimo jausmas.

Mėgindama įsitvirtinti gyvenime, ji nuolat keičia namus, darbą, pomėgius ir savo įvaizdį. Jos gyvenimas nepastovus ir chaotiškas, vienintelė tikra draugė, prie kurios ji yra iš tiesų prisirišusi - šunelė Aja.

Roberta gali prisitaikyti prie įvairių gyvenimo aplinkybių, ji neturi ambicijų būti geriausia, nesiekia išsilavinimo, geresnio darbo, komfortiškesnio gyvenimo. Ji puikiai perteikia šio amžiaus dvasią - ekonominio ir dvasinio nestabilumo, neužtikrintumo, nuolatinio judėjimo jausmą. Šiame dokumentiniame filme pasakojama Robertos istorija yra universali, nes tokiomis nuotaikomis gyvena ne tik Lietuvos, bet ir dauguma Europos jaunų žmonių. Stebint kelis metus fiksuotą Robertos kasdienybę ir pasirinkimus, ima ryškėti jauno šiuolaikinio žmogaus portretas ir jį lydintys vidiniai bei išoriniai sunkumai.

Filmas lietuvių kalba, be subtitrų.

Amžiaus cenzas: N-16

Filmo komanda:

Režisierė: Elena Kairytė

Montažo režisierius: Darius Šilėnas

Garso režisierius: Kipras Čėsna

Garso dizainas: Saulius Urbanavičius

Koloristas: Justinas Vencius “justcolor”

Prodiuserė: Rūta Jekentaitė

Prodiuserio asistentė: Rūta Kiaupaitė

Filmo vertėjas: Laimonas Vaičius