N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
SCA'23: Ingeborga Bachmann – kelionė į dykumą
SCA'23: Ingeborg Bachmann – Reise in die Wüste (2023)
Žanras: Kertant Europą
Sukurta: Šveicarija, Vokietija, Liuksemburgas, Austrija
Platintojas: Europos šalių kino forumas SCANORAMA
Kino teatruose nuo: 2023-11-09
Trukmė: 1h 50 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

Ji – austrė, jis – šveicaras; ji – poetė, jis – dramaturgas; ji – drąsuolė, bet pažeidžiama, o jis – drąsus, bet šiek tiek konservatyvus. Kai 1958 m. vasarą Paryžiuje pirmą kartą susitinka Ingeborga Bachmann ir Maksas Frišas, jie jau yra tarptautinės literatūros pasaulio įžymybės. Per ateinančius ketverius metus jiedu patirs didelę, nors ir trumpalaikę meilę tarp jo gimtojo Ciuricho miesto ir jos įsivaikintos Romos. Margarethe von Trotta dažnai vaizduoja vienaip ar kitaip maištaujančias, socialinio teisingumo ir asmeninės laisvės klausimus keliančias moteris. Ingeborga Bachmann yra būtent tokia – ryški, maištinga, prieštaringa, savarankiška ir įtakinga moteris kūrėja, stebuklingai atgijusi ekrane dėl milžiniško Vicky Krieps talento.

She is Austrian, he Swiss; she is a poet, he a playwright; she is a daredevil yet vulnerable, he is adventurous but a little conservative. When Ingeborg Bachmann and Max Frisch meet for the first time in Paris in the summer of 1958, they are already international celebrities of the literary world. In the four years that follow, they dabble in great love and an open relationship between his hometown of Zurich and her adopted Rome.

Režisierė / Director: Margarethe von Trotta

Scenarijaus autorė / Screenplay: Margarethe von Trotta

Operatorius / Cinematography: Martin Gschlacht

Kompozitorius / Composer: André Mergenthaler

Prodiuseriai / Producers: Bettina Brokemper, Bady Minck, Katrin Renz

Vaidina / Cast: Vicky Krieps, Ronald Zehrfeld, Tobias Resch

Margarethe von Trotta savo karjerą pradėjo kaip aktorė, bet vėliau tapo viena iš Naujojo Vokietijos kino judėjimo iniciatorių. Vienas jos žymiausių darbų yra filmas „The Lost Honor of Katharina Blum“ (1975), paremtas Heinricho Böllo romanu. Šis filmas suteikė M. von Trottai ryškios kūrėjos reputaciją, analizuojančios socialines ir politines temas savo darbuose. Ji taip pat sukūrė kitus įtakingus filmus, tokius kaip „Hannah Arendt“ (2012) ir „Rosa Luxemburg“ (1986), kurie nagrinėja svarbius intelektualius ir istorinius asmenis. M. von Trotta yra daugkartinė Vokietijos filmų apdovanojimų laureatė ir gavo tarptautinį pripažinimą savo įdomiu ir bekompromisiu filmų kūrybos stiliumi. Ši režisierė išlieka svarbi Vokietijos ir pasaulinės kino scenos dalis.

Margarethe von Trotta – aktorė, scenaristė, viena iškiliausių vokiečių režisierių, Naujojo vokiečių kino judėjimo narė, viena svarbiausių feminisčių režisierių pasaulyje.

Margarethe von Trotta is an actor, scriptwriter and one of the foremost German film directors, a member of the New German Cinema movement, and one of the most important feminist filmmakers in the world.

Festivaliai / Festivals:

Berlyno tarptautinis kino festivalis, Siatlo tarptautinis kino festivalis

Berlin International Film Festival, Seattle International Film Festival