N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.
Įšventinimas
Consecration (2023)
Žanras: Siaubo, trileris
Sukurta: Didžioji Britanija, JAV
Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai UAB
Kino teatruose nuo: 2023-02-24
Trukmė: 1h 31 min
Cenzas: N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.

Nuo vasario 24 dienos didžiuosiuose kino ekranuose kraują stingdantis siaubo trileris - „Įšventinimas“ Religinio prakeiksmo kupiname filme pagrindinius vaidmenis atlieka „Bado žaidynių“ žvaigždė Jena Malone bei Danny Hutson, puikiai pažįstamas iš Martino Scorsese's "Aviatorius", Alfonso Cuarono "Žmonių vaikai" ir Alejandro Inarritu "21 gramas".

Greisė (akt. Jena Malone) vyksta į atokų „Šv. Gelbėtojo“ vienuolyną Škotijos kalnuose. Jauną gydytoją sukrečia žinia apie netikėtą ir paslaptingą jos brolio kunigo mirtį. Gerai pažinodama savo brolį, Greisė įsitikinusi, kad galėjo nutikti bet kas, tik ne savižudybė. Atsisakiusi patikėti šia mirties versija ir padedama tėvo Romero (akt. Danny Huston) mergina ima aiškintis paslaptingo įvykio aplinkybes. Beieškodama teisybės Greisė supranta, kad šimtametės Škotijos vienuolyno sienos slepia krauju suteptas paslaptis, kurias kažkas labai akylai saugo.

Kad ir kaip stengtųsi rasti kaltuosius, Greisė susiduria vis su naujais, nerimą keliančiais, keistais ženklais. Mergina jaučiasi įkalinta tarp šaltų vienuolyno sienų, o jų šešėliuose tūnantys demonai neleidžia jai ištrūkti. Tyrinėdama vienuolyno kapavietes ir netoliese esančias laukines uolas bei vėjo blaškomus paplūdimius, Greisė patiria žiaurias vizijas. Paslaptinga vieta pažadina vaikystės prisiminimus apie tėčio ketinimus nubausti visą šeimą už blogį, kuris buvo įsikūnijęs į Greisę. Kai pamažu ima ryškėti tikroji Greisės prigimtis bei brolio mirties aplinkybės, vienuolynas susivienija prieš artėjančią grėsmingą tiesą...

Šiurpus, ne tik šventųjų krauju suteptas „Įšventinimas“, patiks visiems, kas dievina tokius kultinius siaubo filmus, kaip „Egzorcizmas“, „Rozmari kūdikis“ ir kt.

Amžiaus cenzas: N-16

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierius: Christopher Smith

Vaidina: Jena Malone („Bado žaidynės“), Danny Hutson („21 gramas“, „Aviatorius“, „Žmonių vaikai“) ir kt.