N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.
Menas žudyti
Mindcage (2022)
Žanras: Trileris, kriminalinis
Sukurta: JAV
Platintojas: Acme Film, UAB
Kino teatruose nuo: 2022-12-23
Trukmė: 1h 36 min
Cenzas: N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.

Atvykęs apžiūrėti bažnyčioje įvykdyto nusikaltimo vietos, detektyvas Džeikas apstulbsta pamatęs, kad čia nužudyta mergina nugrimuota kaip skulptūra ir iškelta pačiame altoriaus centre. Šis braižas Džeikui pažįstamas, nes kažkada mieste jau siautėjo žudikas, palikdavęs savo aukas būtent tokiose pozose – kaip menines skulptūras. Tačiau šis Menininku pramintas nusikaltėlis sėdi kalėjime, tad naujoji auka negali būti jo darbas.

Džeikas supranta, kad norint sugauti praeities nusikaltimus kopijuojantį žudiką, jam prireiks paties Menininko pagalbos. Tačiau kadangi būtent Džeikas ir pasodino Menininką už grotų, šis, žinoma, su juo nekalbės. Todėl užduotis prakalbinti Menininką pavedama jaunai detektyvei Marijai.

Pamažu įgaudama Menininko pasitikėjimą, Marija bando iš jo išgauti kuo daugiau naudingų užuominų, tačiau tuo pat metu už grotų sėdintis nusikaltėlis ją ir Džeiką įvilioja į velniškas savo paties pinkles. Prasideda kvapą gniaužiantis ir žymųjį „Avinėlių tylėjimą“ primenantis katės ir pelės žaidimas, kuriame kiekviena klaida gali reikšti naują auką, o kiekvienas žingsnis gali būti mirtinas.

Amžiaus cenzas: N-16

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierius: Mauro Borrelli

Vaidina: John Malkovich („Liepsnojantis Horizontas“, „Slaptasis agentas“, HBO serialas „Naujasis popiežius“), Martin Lawrence („Pašėlę vyrukai“, „Laukiniai šernai“), Melissa Roxburgh („Žvaigždžių kelias į begalybę“, Netflix serialas „Manifest“).