N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Trys tūkstančiai metų troškimų
Three Thousand Years of Longing (2022)
Žanras: Drama, fantastinis, romantinis
Sukurta: JAV
Platintojas: VLG filmai, UAB
Režisierius: George Miller
Kino teatruose nuo: 2022-09-09
Trukmė: 1h 48 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

Atvykusi į konferenciją Stambule, mokslininkė Alitėja (akt. Tilda Swinton) neatsispiria turgaus vilionėms. Įsigijusi jai patikusi suvenyrą, moteris jame aptinka džiną (akt. Idris Elba), mainais į laisvę siūlantį išpildyti tris Alitėjos norus. Deja, egzistuoja keletas keblumų: mokslininkė linkusi stipriai abejoti džino tikrumu ir... nė nenumano kokie galėtų būti jos norai. Jau tris tūkstančius metų troškimus pildantis džinas taip pat pasirodo esąs ne pėsčias – jo užantyje slypi tūkstančiai istorijų apie keisčiausius mirtingųjų norus, įdomiausius sutiktus žmones ir situacijas, kai viskas pakrypo ne visai ta linkme. Dienų dienas diskutuojant įvairiausiais gyvenimo klausimais Alitėja naująjį draugą ilgainiui prisileidžia artyn ir sugalvoja pirmąjį savo norą, išgirdus kurį džinas lieka, švelniai tariant, šokiruotu...

Už Kanų kino festivalyje rodyto filmo vairo stojo vienas garsiausių šiuolaikinių režisierių George Miller, filmų „Istviko raganos“, „Pašėlęs Maksas“ ir „Mažylis mieste“ kūrėjas. Holivude režisierius laikomas bene kiečiausiu veiksmo filmų meistru, gebančiu kurti vizualiai nepriekaištingus filmus, tad „Trys tūkstančiai metų troškimų“ kartelę beprotiškai aukštai kelia vien filmo anonsu!

„The Hollywood Reporter“ kino apžvalgininkas David Rooney filmą vadina šiuolaikine „Tūkstančio ir vienos nakties“ versija, leidiniui „Times“ rašanti Stephanie Zacharek giria intelektualiai erotiškus dialogus bei puikų fantastikos ir romantikos mišinį, o „Little white lies” žurnalistė Catherine Bray filmą tituluoja „meile iš pirmo žvilgsnio“, tad panašu, jog tai – vienas ryškiausių 2022-ųjų reginių.

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierius: George Miller

Vaidina: Tilda Swinton, Idris Elba