N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda
Mėlyna kaip apelsinas žemė
The Earth is Blue as an Orange (2020)
Žanras: Dokumentika
Sukurta: Ukraina, Lietuva
Platintojas: Moonmakers, VšĮ
Kino teatruose nuo: 2022-02-25
Trukmė: 1h 14 min
Cenzas: N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda

Žymiajame „Sundance“ (JAV) kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas dokumentinis filmas atskleidžia fronto linijoje Donbase, Ukrainoje, gyvenančios šeimos kasdienybę. Kol išorinį pasaulį kausto bombų garsai ir chaosas, vieniša mama Ana ir jos keturi vaikai karo zonoje sugeba išsaugoti savo namus – juose ramu kaip rojuje, pilna gyvybės ir šviesos. Aistra kinui, užvaldžiusi visus šeimos narius, įkvepia juos filmuoti, montuoti ir pristatyti filmą, įkvėptą jų pačių gyvenimo karo metu. Kūrybinis procesas atskleidžia, kokią galią ir magiją turi menas katastrofos akivaizdoje. Anai ir vaikams traumos transformavimas į kūrybą yra vienintelis būdas išlikti žmonėmis.

Daugybės tarptautinių apdovanojimų sulaukusį filmą prodiusavo žinoma Lietuvos kino režisierė Giedrė Žickytė („Šuolis“) ir jos įkurta studija „Moonmakers“. Statant filmą dirbo gausi lietuvių komanda.

Režisierė: Iryna Tsilyk

Scenarijaus autorė: Iryna Tsilyk

Operatorius: Viacheslav Tsvietkov

Prodiuserės: Giedrė Žickytė, Anna Kapustina

Kalba: ukrainiečių, rusų

Subtitrai: lietuvių

DĖMESIO! Respiratorių arba medicininių kaukių dėvėjimas kino salėse yra PRIVALOMAS (nuo 6 m. amžiaus) viso seanso seanso metu, išskyrus žiūrovams kino salėje valgymo ir (ar) gėrimo metu.