N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Sporto kino festivalis 2021: Olga
Olga (2021)
Žanras: Dokumentika
Sukurta: Šveicarija
Platintojas: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas
Kino teatruose nuo: 2021-12-02
Trukmė: 1h 25 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

2013-ieji. Kijeve vis dažniau riaušės veržiasi į gatves. Didžioji Ukrainos rinktinės viltis – 15-metė gimnastė Olga, neturi kito pasirinkimo, kaip treniruotis artėjančiam Europos čempionatui, kuriame bus išdalinti kelialapiai į Olimpines žaidynes. Treneriai mato Olgą kaip rinktinės lyderę. Perspektyvios sportininkės nenaudai jos mama dirba žurnaliste ir be baimės rašo kontroversinėmis temomis neišvengiamai artėjant Maidano revoliucijai. Po eilinio organizuoto užpuolimo nuolat persekiojama moteris nutaria išsiųsti dukrą į ramesnę ir saugesnę aplinką Šveicarijoje, kur dabar gyvena jos tėtis. Olga treniruojasi jau prižiūrima šveicarų specialistų pagal kitokią metodiką, bet paauglės mintys niekaip neatsiriboja nuo aštrėjančių įvykių namuose. Jaunoji talentė (ją ypač natūraliai ir įtikinamai vaidina profesionali gimnastė Anastasia Budiashkina) sulaukia kvietimo prisijungti prie Šveicarijos gimnasčių rinktinės, o dar viena sunki dilema stumia Olgą link maišto.

Šveicaro Ellie’o Grappe (jo 2015 m. trumpametražis „Suspendu“ buvo atrinktas į 60 festivalių) debiutinė drama įspūdingai startavo 2021 metais Kanų festivalio paralelinėje programoje „Kritikų savaitė“ su SACD prizu už geriausią scenarijų, tad Šveicarijos ekspertai ilgai nesvarstė ir išsiuntė „Olgą“ šalies kandidatu pretenduoti „Oskaro“ nominacijai už geriausią filmą užsienio kalba. „Olga“ atvyksta į Vilnių ir Kauną po viešnagių Karlovi Varų, San Paulo, Morelijos. Lozanos festivaliuose su apdovanojimais iš Hamburgo (geriausias filmas), Romos (specialus žiuri prizas), Briuselio (publikos simpatijų prizas).

Brolių Dardenne’ų socialinio realizmo nevengiantis filmas surežisuotas lyg klasikinė sporto drama, bet informatyviai ir jaudinančiai įžengia į karo ir politikos teritorijas, primindamas kertinius reikšmingiausius neramumus Ukrainoje ir sostinėje Kijeve.

Sporto šaka: Gimnastika

Režisierius: Elie Grappe

Kalba: prancūzų, ukrainiečių

Subtitrai: lietuvių