N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Sporto kino festivalis 2021: Skeiteriai
Boarders (2021)
Žanras: Dokumentika
Sukurta: Jungtinė Karalystė
Platintojas: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas
Kino teatruose nuo: 2021-12-02
Trukmė: 1h 32 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

Keturi riedlentininkai ruošiasi neeiliniam įvykiui – jie atstovaus Jungtinės Karalystės komandai Tokijo Olimpinėse žaidynėse! 2016 metų rugpjūtį viso pasaulio skeiterius pasiekė sensacinga žinia, kad riedlenčių sportas pirmą kartą istorijoje bus įtrauktas į Olimpinių žaidynių programą, o nematytos varžybos suplanuotos startui Tokijo arenose. Iki šio sprendimo mažai kas galvojo, kad riedlentės turi ką nors bendro su sportu. Daugeliui riedlentininkų – tai gyvenimo būdas, savotiška saviraiškos galimybė ar net akrobatinio meno rūšis.

Jungtinėje Karalystėje olimpinė naujiena sutinkama prieštaringai su abejonėmis ir linksmomis ovacijomis. Riedlenčių sporto puoselėtojai, entuziastai ir aktyvistai sunerimsta, ar ir kaip Olimpinės žaidynės pakeis jų įvaizdį, pašaukimą, iššūkius, šėlsmą. Koks gali būti negatyvus efektas gyvenimo užsiėmimui, kuris nebuvo net įsivaizduojamas sportu?

Režisieriai Seanas ir Annika pasiryžo surankioti per šešis pastaruosius dešimtmečius sukauptą archyvinę medžiagą apie riedlenčių sporto atsiradimą, kultivavimą, raidą, modernėjimą, kad iliustruotų skeiterių kultūros progresą Jungtinėje Karalystėje nuo pačios pradžios iki milijardus svarų nešančios industrijos šiandieniniais laikais.

Sporto šaka: Riedlentės

Režisierius: Sean Fee, Annika Ranin

Kalba: anglų

Subtitrai: lietuvių