N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Sporto kino festivalis 2021: Didelė ar maža
Big vs Small (2021)
Žanras: Dokumentika
Sukurta: Suomija
Platintojas: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas
Kino teatruose nuo: 2021-12-02
Trukmė: 1h 16 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

Kvapą gniaužiantis ir kupinas energijos dviejų elitinių ir unikalių sportininkių portretas, kuris galbūt inspiruos kada nors išbandyti bent vieną iš dviejų ekstremalių sportų. Ar žinojote, kad milžiniškų bangų šturmas banglente yra tiesiogiai susijęs su nardymu šaltame lediniame vandenyje? Kad pavyktų didelė vasara, tenka atkentėti mažą žiemą.

Joana Andrade žinoma „Mažosios kovotojos“ slapyvardžiu ne tik tarp profesionalių banglentininkų. Ji yra pirmoji Portugalijos sportininkė, dalyvaujanti ekstremaliai pavojingiausiose varžybose, kurios dar neseniai būdavo organizuojamos vien atletams vyrams. Norint įveikti milžiniškas bangas reikia atkaklumo, kantrybės, drąsos ir tvirtų nervų. Joana nuolat peržengia galimybių ribas, bet siekdama tapti dar labiau konkurencinga ir bebaime kreipiasi pagalbos pas suomių nardytoją Johanną Nordblad, kuri jau po šio filmo pagarsėjo neįtikėtinu pasaulio rekordu – panerdama 103 metrus šaltame ledu aptraukto ežero vandenyje.

Mėgindama įveikti savo demonus, ugningoji Joana iš griausmingas bangas daužančio saulėto Šiaurinio paplūdimio Nazarėje persikelia į tylią, ramią ir sniegingą Suomiją į pasaulio čempionės Johannos ledinį glėbį. Čia abi pripažintos sportininkės dalinasi sukaupta patirtimi ir patarimais, kaip sukontroliuoti savo mintis, sustiprėti, įveikti tūnančias baimes, išpildyti gigantiškiausias svajones.

Sporto šaka: Banglentės, nardymas

Režisierius: Minna Dufton

Kalba: portugalų, suomių, anglų

Subtitrai: lietuvių, anglų