Suaugusiems nuo 18 metų
Benedeta
Benedetta (2021)
Žanras: Drama, erotinė drama
Sukurta: Prancūzija
Platintojas: Best Film, UAB
Kino teatruose nuo: 2021-11-12
Trukmė: 2h 11 min
Cenzas: Suaugusiems nuo 18 metų

Naujas legendinio olandų režisieriaus Paul‘o Verhoeven‘o („Esminis instinktas“, „Ji“, „Juodoji knyga“) filmas „Benedeta“ jau sukėlė nemenką triukšmą Kanų kino festivalyje. Pagal tikrą istoriją sukurta, erotikos nestokojanti juosta pasakoja apie Italijoje gyvenusią vienuolę, kuri buvo teisiama už savo seksualinę orientaciją.

XVII-asis amžius. Toskanos moterų vienuolyne gyvena Benedeta Karlini (aktorė Virginia Efira). Nuo paauglystės moteris patiria itin tikroviškas ir neretai sukrečiančias religines bei erotines vizijas. Vienuolė taip pat teigia galinti daryti stebuklus. Charizmatiška moteris greitai išsikovoja privilegijuotą vietą vienuolyno hierarchijoje. Tačiau netikėtai atsiradęs ir viską užgožęs potraukis jaunai vienuolei Bartolomėjai (akt. Daphne Patakia) sutrikdo Benedetos vidinę ramybę.

Jausmams tarp dviejų moterų kaistant, gandai apie netinkamą Benedetos elgesį neišvengiamai pasiekia aukščiausius Italijos bažnyčios sluoksnius. Prasideda intrigų, spąstų ir išdavysčių kupinas žaidimas, galintis pasibaigti tik dviem būdais: arba Benedetos pergale, arba visišku jos sunaikinimu. Vienoje pusėje – galinga ir daugybę išteklių bei svertų turinti religinė organizacija; kitoje – vieniša vienuolė, kovojanti dėl savo tapatybės, garbės ir laisvės.

Erotinė drama „Benedeta“ Lietuvos kino teatruose pradedama rodyti lapkričio 12 dieną.

Amžiaus cenzas: N-18

Filmas prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierius: Paul Verhoeven

Vaidina: Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphne Patakia, Lambert Wilson ir kt.

DĖMESIO! Kino magija kviečiame mėgautis TIK su GALIMYBIŲ PASU (vaikams iki 16 metų GALIMYBIŲ PASAS nereikalingas. Turėti asmens amžių įrodantį dokumentą). Medicininių kaukių ar respiratorių dėvėjimas uždarose patalpose yra PRIVALOMAS, išskyrus žiūrovams kino salėje valgymo ir (ar) gėrimo metu.