N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija
Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (2019)
Žanras: Drama, romantinis, istorinis
Sukurta: Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV
Platintojas: Best Film, UAB
Vaidina: Lily James
Kino teatruose nuo: 2019-08-02
Trukmė: 2h 04 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

Pasaulinio bestselerio ekranizacija atkeliauja ir į Lietuvos kino teatrus.

1946-ieji metai. Londone gyvenanti jauna rašytoja Džiuljeta Ešton (aktorė Lily James) gauna neįprastą laišką nuo atokioje Gernsio saloje gyvenančio fermerio Dosio Adamso (akt. Michiel‘is Huisman‘as). Vyras rašo jos adresą radęs vienoje mėgstamo autoriaus knygoje ir nedrąsiai paprašo Džiuljetos atsiųsti jam dar pora šio autoriaus knygų – mat Gernsyje, kurį karo metu buvo okupavę naciai, nėra knygyno; o knygos labai praverstų vienam mažam salos klubui, kuriam priklauso ir pats Dosis – Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugijai. Suintriguota rašytoja nusiunčia fermeriui jo prašytas knygas ir paprašo apie save bei keistąją draugiją papasakoti išsamiau.

Sulig kiekvienu laišku sužinodama vis daugiau detalių apie sunkų ir tragišką Gernsio salos gyventojų likimą karo bei pokario metais, Džiuljeta galų gale nusprendžia pati apsilankyti saloje. Pamažu susipažinusi su nuoširdžiais, ekscentriškais, kartais ciniškais, bet visuomet pasiruošusiais padėti Gernsio salos gyventojais, jaunoji rašytoja įgauna jų pasitikėjimą ir sužino vis daugiau detalių apie skaudžią jų patirtį. Galutinai suintriguota ir pajutusi įkvėpimą, Džiuljeta nusprendžia parašyti knygą.

Iš didmiesčio persikėlusi į kaimiškąjį Gernsį, moteris atranda visiškai naują gyvenimą, kuriame susipina naujųjų jos kaimynų ir bičiulių istorijos, kruopščiai slėptos paslaptys ir netikėtai užgimę jausmai.

Jautri istorija apie karo baisumus, sielos žaizdas ir širdyje išsaugotus gražiausius jausmus – romantinėje dramoje „Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija“.

Filmo premjera Lietuvoje – rugpjūčio 2 dieną.

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierius: Mike Newell

Vaidina: Lily James, Michiel Huisman, Jessica Brown Findlay, Tom Courtenay, Katherine Parkinson, Marek Oravec, Jack Morris, Matthew Goode ir kt.