N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Paryžiaus imperatorius
Emperor of Paris, The (2018)
Žanras: Nuotykių, istorinis
Sukurta: Prancūzija
Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai UAB
Kino teatruose nuo: 2019-05-03
Trukmė: 1h 50 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

Vensanas Kaselis – garsiausias Paryžiaus gangsteris filme „Paryžiaus imperatorius“

Prancūzijos Ridliu Skotu vadinamas režisierius Žanas Frankas Rišė (Jean-François Richet) ir kino žvaigždė Vensanas Kaselis (Vincent Cassel) po dešimties metų pertraukos vėl susitinka bendrame projekte. Šį kartą charizmatiškasis aktorius atlieka kriminalinio pasaulio autoriteto – E. F. Vidoko vaidmenį filme „Paryžiaus imperatorius“, kurio premjera kino teatruose jau nuo balandžio 26 dienos.

Napoleono Bonaparto valdymo laikai. Eženas Fransua Vidokas - žiaurus, bebaimis, gudrus ir beprotiškai talentingas nusikaltėlis, kuris vagia, žudo ir plėšia tamsiose Paryžiaus gatvėse. Be to, jis be galo žavus, aplink jį nuolat sukasi gražiausios to meto moterys, vieną jų įkūnijo žavioji Ukrainos aktorė Olga Kurilenko.

Jo nesulaiko net ir storiausios griežčiausiai saugomų kalėjimų sienos. Pasitelkęs drastiškus pabėgimo būdus, jis sugeba pabėgti net iš labiausiai saugomo kalėjimo visoje Prancūzijoje. Visa tai jam pelno ne tik kriminalinio pasaulio autoriteto vardą, bet ir suburia aplink jį, jo nekenčiančių pavojingų recidyvistų ratą. Po paskutinio sėkmingo pabėgimo iš belangės E. F. Vidokas, slėpdamas savo tapatybę, dirba prekybininku, tačiau sėbrai greit suuodžia, kad prekiautojas ne kas kita, kaip pagarsėjęs kalėjimo bėglys ir apkaltinę jį nebūtu nusikaltimu, įduoda policijai.

Tačiau neteisingai apkaltintas E.F. Vidokas pasiduoda policijai, o mainais už laisvę padeda jai valyti gatves nuo visokio plauko sukčių, vagių bei žudikų ir taip pamažu sukuria ištisą kovos su nusikalstamumu imperiją.

E. F. Vidoko gyvenimas vertas kino filmo, biografinio romano, o jo asmenybė buvo tikras įkvėpimo šaltinis tokiems literatūros klasikams kaip: Viktoras Hugo, Onorė de Balzakas ar Edgaras Alanas Po.

Autentiškai atkurtas 1840 metų Paryžius, XIX amžiaus kostiumai, puikus aktorių darbas, įspūdingas garso takelis – visa tai, ko reikia žiūrovo akiai, išsiilgusiai gero istorinio, tikrais įvykiais paremto nuotykių filmo.

Filmas prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierius: Jean-François Richet

Scenarijus: Éric Besnard, Éric Besnard

Vaidina: Olga Kurilenko („Paguodos kvantas“ (Quantum of Solace), „Mara“), Vincent Cassel („Juodoji gulbė“ (Black swan), „Gražuolė ir pabaisa“ (La belle et la bête), Denis Lavant („Kalnas“ „The Mountain), August Diehl („Naktinis traukinys į Lisaboną“ (Night Train to Lisbon)