N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Kurskas
Kursk (2019)
Žanras: Veiksmo, istorinis , karinis
Sukurta: Belgija, Liuksemburgas
Platintojas: Acme Film, UAB
Režisierius: Thomas Vinterberg
Vaidina: Colin Firth
Kino teatruose nuo: 2019-03-15
Trukmė: 1h 57 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

2000 m. rugpjūčio 10 dieną vienas didžiausių Rusijos povandeninių laivų „Kurskas“ išplaukė į karines pratybas Barenco jūroje. Rugpjūčio 12-osios rytą, dviejų minučių intervalu, laive nugriaudėjo du sprogimai, kuriuos išgyveno 23 jūreiviai iš 118 žmonių įgulos. Tačiau dėl lėtos Rusijos vyriausybės reakcijos ir nenoro priimti užsienio šalių pagalbą, siekiant išsaugoti karines paslaptis, išgyvenusių ir dėl savo gyvybių iš paskutiniųjų kovojusių jūreivių laukė dar šiurpesnis likimas. Po savaitės į „Kurską“ pagaliau įsigavę Norvegijos narai gyvųjų jame neberado.

Pagal neužmirštamą tikrą istoriją apie nenuskandinamu vadinto laivo tragediją sukurtam filmui scenarijų parašė už „Gelbstint eilinį Rajaną“ Oskarui nominuotas Robert Rodat, o vieną pagrindinių vaidmenų sukūrė Oskaro laureatas Colin Firth („Karaliaus kalba“).

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierius: Thomas Vinterberg („Medžioklė“, „Brangioji Vendi“)

Scenarijus: Robert Rodat („Gelbstint eilinį Rajaną“, „Patriotas“)

Vaidina: Colin Firth („Karaliaus kalba“, „Kingsman. Slaptoji tarnyba”, „Diena kai aš sugrįšiu”), Michael Nyqvist („Mergina su drakono tatuiruote” trilogija, „Neįmanoma misija. Šmėklos protokolas”, „Džonas Vikas”) („007 Spectre”, „Neįmanoma misija. Šmėklos protokolas”, „Robinas Hudas”)