N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.
Šaltasis tango
KHOLODNOYE TANGO (2017)
Žanras: Drama, istorinė drama , istorinis , karinis
Sukurta: Rusija
Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai UAB
Kino teatruose nuo: 2017-06-23
Trukmė: 1h 47 min
Cenzas: N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.

Pavelo Čiuchrajaus filme „Šaltasis tango“ – meilė ir viltis karo apsuptyje

1940-ieji, Lietuva. Tai buvo laikmetis, kuomet nebuvo aišku, kas yra draugas, o kas priešas, kai net artimiausi žmonės bijojo pasitikėti vienas kitu. Kai geriau buvo nutylėti, nei išsakyti garsiai savo mintis. Svarbiausia – išgyventi tame siaube, slepiant savo tikruosius jausmus, peržengiant moralinius principus prisitaikyti ir išlaukti. Tuo metu klostosi filmo „Šaltasis tango“ istorija apie susipynusius ir sulaužytus likimus, apie jį ir ją – visiškai skirtingus žmones, susitikusius dar vaikystėje. Meilę nuo neapykantos, laimę nuo tragedijos skiria tik viena akimirka. Karas suriša jų gyvenimus amžinu ir neišardomu mazgu.

Maksas ir Laima pamilę vienas kitą stipriausia, tyriausia meile, kokia tik gali būti, svajoja ir kuria planus, nepaisant sukrečiančios situacijos šalyje. Žydų kilmės jaunuolis Maksas, dar vaikystėje išgyvenęs holokaustą, artimųjų netektį ir išvarytas iš savo paties namų, prasidėjus kariniams veiksmams turi iškeliauti į frontą. Mirčiai vėl alsuojant į veidą, jis nepasiduoda ir daro viską, kad tik sugrįžtų pas savo mylimąją gražuolę Laimą. Išvengęs fašistinių represijų, jis grįžta namo, bet netikėtai sužino, kad toji, kurią myli labiausiai už viską, yra jo didžiausio priešo dukra...

Filmą režisavo ir scenarijų kūrė Pavelas Čiuchrajus, tarptautinių prestižinių apdovanojimų – „Oskaro“, „Auksinio gaublio“, „Goya“, „Nika“ ir „Auksinis erelis“ – nominantas ir laureatas. Stipri ir tarptautinė filmo kūrėjų komanda. Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Julija Peresild („Mergvakaris Maljorkoje", „Mūšis dėl Sevastopolio“) ir Rinalis Muchametovas („Trauka (Притяжение)“, 2017), taip pat vaidina lietuvių aktoriai Dainius Kazlauskas, Andrius Bialobžeskis, latvių aktorė Dace Eversa, italų aktorė Monika Santoro, Rusijos kino žvaigždė Sergejus Garmašas („Ekskursantė“, „12“).

Filmuota pačiose vaizdingiausiose Lietuvos vietose, išlaikiusiose praėjusių laikmečių dvasią – Vilniuje, Klaipėdoje, liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Pastatymo dailininkas – Raimondas Dičius, dirbęs su tarptautiniais Anglijos, Švedijos, JAV kino projektais. Maskvoje dekoracijas kūrė dailininkas dekoratorius Jurijus Grigorovičius, dirbęs filmo „Mūšis dėl Sevastopolio“ komandoje. Operatorius Igoris Klebanovas – „Nikos“ premijos laureatas – pagal konsultacijas su istorikais atkūrė realų oro mūšį, jam padėjo kompiuterinės grafikos specialistai. Filmo kūrėjai skiria ypatingą dėmesį muzikiniam filmo išpildymui – sukurtos originalios garso takelio temos, aranžuotės tų laikų dainoms ir melodijoms. Kai kurias dainas atlieka patys herojai.

Istorinė karinė drama „Šaltasis tango“ Lietuvos kino teatruose nuo birželio 23 d.

Filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais.

REŽISIERIUS: Pavelas Čiuchrajus („Rusiškas žaidimas“, „Vairuotojas Verai“, „Vagis“, „Kanarėlių narvelis“)

VAIDINA: Julija Peresild („Mergvakaris Maljorkoje", „Mūšis dėl Sevastopolio“), Rinalis Muchametovas („Trauka“), Sergejus Garmašas („Ekskursantė“, „12“), Dainius Kazlauskas („Tadas Blinda. Pradžia“, „Atsisveikinimas“, „Džiazas“), Andrius Bialobžeskis („Zero 3“, „Laiškai Sofijai“, „Kai apkabinsiu tave“), Elisejus Nikandrovas, Asia Gromova, Dace Eversa, Monika Santoro, Marija Malinovskaja ir kt.