N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Genijus
Genius (2016)
Žanras: Drama, biografinis
Sukurta: JAV
Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai UAB
Kino teatruose nuo: 2016-07-15
Trukmė: 1h 44 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

Genijaus verta draugystė. O ar yra vietos moteriai?

Jaudinanti ir įkvepianti biografinė drama „Genijus“, kurią sukurti inspiravo 1978 m. išleista A. Scotto Bergo knyga Max Perkins: Editor of Genius („Maksas Perkinsas: genijaus redaktorius“) – apie žmones, kurių gyvenimai ryškūs, o sugebėjimai, idėjos ir veikla pranoksta amžininkus. Genijais juos vadina ta pati visuomenė, retai kada šiuos žmones suprantanti, aplinka, retai kada palaikanti. „Jie vadina tave genijumi – tepadeda tau Dievas“ – mįslingai įspėja redaktorius Maksas Perkinsas (akt. Colinas Firthas) pradedantį rašytoją Tomą Volfą (akt. Jude Law), tapusį vienu garsiausių 20-ojo amžiaus tarpukario Amerikos novelistų.

Tomas Volfas atvyksta į Niujorko „Scribner‘s“ leidyklą paprašyti garsaus ir ne mažiau talentingo redaktoriaus Makso Perkinso išleisti jo knygą. M. Perkinsą visa Amerika jau žino kaip užsispyrusį, darbštų naujų talentų atradėją – jo dėka tapo žinomi Ernesto Hemingvėjaus, Frensio Skoto Ficdžeraldo kūriniai. Vitališki, poetiški Volfo tekstai lyg lavina liejasi iš rašytojo galvos, todėl sutrumpinti virš penkių tūkstančių puslapių knygą yra genialaus redaktoriaus verta užduotis. Puritoniško, kuklaus Perkinso ir atviro, išraiškingo, plepaus vunderkindo Volfo profesinis duetas transformuojasi į priešingų temperamentų kolaboraciją ir neišskiriamą „tėvo ir sūnaus“ draugystę. Tai nustumia į antrą planą jų gyvenimo moteris – Makso žmoną Luizą (akt. Laura Linney), penkias dukras, Tomo širdies draugę ir mecenatę Aliną Bernštain (akt. Nicole Kidman). Misis Bernštain – moteris, dėl Volfo paaukojusi šeimą, jaučia prarandantį meilę...

„Genijus“ su Jude Law, Nicole Kidman, Colinu Firthu – gero vaidybinio filmo ištroškusiems žiūrovams, pasiilgusiems ekrane stiprių charakterių, klasikinio XX a. pradžios laikmečio ir... mylimų aktorių.

REŽISIERIUS: Michael Grandage

VAIDINA: Jude Law („Šerlokas Holmsas“, „Aviatorius“, „Alfie“, „Šaltasis kalnas“), Colin Firth („Dorianas Grėjus“, „Bridžitos Džouns dienoraštis“, „Įsimylėjęs Šekspyras“), Nicole Kidman („Australija“, „Valandos“, „Mulen Ružas“, „Plačiai užmerktos akys“, kt.), Laura Linney („Penktoji valdžia“, „Tegyvuoja meilė“, „Trumeno šou“), Guy Pearce („Išdavikas“, „Memento“) ir kiti.