N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Bastilijos diena
Bastille Day (2016)
Žanras: Veiksmo
Sukurta: Prancūzija, JAV
Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai UAB
Kino teatruose nuo: 2016-05-13
Trukmė: 1h 32 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.

Veržliame ir įtemptame veiksmo trileryje „Bastilijos diena“ bendradarbiauti bus priversti du profesionalai iš skirtingų pasaulių. Pirmasis – slaptas CŽV agentas, matęs tiek, kad užtektų šimtui eilinio mirtingojo gyvenimų, antrasis – tobulai savo amatą įvaldęs kišenvagis. Nuo sėkmingo jų bendradarbiavimo priklauso tolimesnė agento karjera, vagišiaus laisvė, viso Paryžiaus ramybė ir net tarptautinis stabilumas.

Jaunas amerikietis Maiklas (aktorius Richard Madden) pragyvenimui užsidirba iš to, ką moką geriausiai – vagia paryžiečių ir turistų pinigines. Vieną dieną jam pasitaiko nugvelbti kuprinę su sprogstamu įtaisu. Sprogus bombai Maiklas tampa vieninteliu įtariamuoju ir labiausiai ieškomu žmogumi visoje Prancūzijoje.

Tą pačią naktį slaptame CŽV poste Paryžiuje budi iš žlugusios misijos grįžęs ir karo zonoje įpratęs veikti agentas Briaras (Idris Elba). Jis greitai supranta, kad Maiklas, nors pats yra tik atsitiktinis pėstininkas dideliame lošime, gali atvesti iki tikrų nusikaltėlių. Pasipriešindamas vadovybės nurodymams agentas susiranda Maiklą ir kartu pradeda nutrūktgalvišką 24 valandų kelionę po pažįstamas ir dar nematytas Paryžiaus vietas.

Juodaodžių kandidatu į Džeimso Bondo vaidmenį tituluojamas aktorius I. Elba ir „Sostų karų“ žvaigždė R. Maddenas „Bastilijos dienoje“ dirba kaip viena komanda. Galingus veiksmo efektus, kuriuos demonstruoja I. Elba, juostoje papildo ne ką mažiau įspūdingas kišenvagio miklumas.

REŽISIERIUS: James Watkins, Jill Gagé

VAIDINA: Idris Elba („Prometėjas“, „Džiunglių knyga“), Richard Madden („Sostų karai“), Charlotte Le Bon („Šimto žingsnių kelionė“, „Pasivaikščiojimas“), Eriq Ebouaney („Hitmanas“, „Transporteris 3“), José Garcia („Apgaulės meistrai“) ir kiti