N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.
Ponas Trumbo
Trumbo (2016)
Žanras: Drama, biografinis
Sukurta: JAV
Platintojas: Theatrical Film Distribution, UAB
Kino teatruose nuo: 2016-02-05
Trukmė: 2h 05 min
Cenzas: N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.Geriausias kino scenaristas – pats gyvenimas. Tai įrodo ši nepaprasta ir pagal tikrus įvykius sukurta Daltono Trumbo istorija – žmogaus, viešai pasmerkto ir apkaltinto, tačiau paslapčia tapusio vienu įtakingiausių Amerikos kino žmonių.

Amerikiečių kino scenaristas Daltonas Trumbo – vienas pelningiausių ir žinomiausių Holivudo kūrėjų. Jo filmą „Spartakas“ filmus matė ir žino kas antras lietuvis. Gerbiamas, mylimas ir dosniai apdovanojamas, Trumbo yra apkaltinamas savo filmuose pernelyg šlovinąs komunizmą. Nepaisant milžiniškos Trumbo šlovės, jis iškart įtraukiamas į juoduosius Amerikos kūrėjų sąrašus, o tai reiškė, kad jo karjera Holivude baigta.

Tačiau pačiam Trumbo taip neatrodė. Jis toliau rašė ir kūrė filmus, pasirašydamas svetimomis arba išgalvotomis pavardėmis. Trumbo nekentę žiūrovai, patys to nežinodami, garbino jo filmus, o šie pelnydavo ne tik pasaulinę šlovę, bet ir „Oskaro“ apdovanojimus. Tai – sėkmės, nuopuolio ir ištikimybės sau drama.

Įkūnyti vieną prieštaringiausių, tačiau neabejotinai talentingiausių Holivudo asmenybių teko aktoriui Bryanui Cramstonui. Filme taip pat vaidina Elle Fanning, Johnas Goodmanas, Diane Lane, Alanas Tudyk, Helen Mirren ir kiti.

Režisierius: Jay Roach („Balsuok už mane!“, „Kvailių vakarienė“, „Paskutinis uošvių išbandymas“, „Ostinas Pauersas“)

Vaidina: Bryan Cranston, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Louis C.K., Elle Fanning, John Goodman, Diane Lane, Alan Tudyk, Michael Stuhlbarg, Helen Mirren