N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.
Neracionalus žmogus
Irrational Man (2015)
Žanras: Drama, mistinis
Sukurta: JAV
Platintojas: Acme Film, UAB
Kino teatruose nuo: 2015-08-07
Trukmė: 1h 35 min
Cenzas: N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.Egzistencinės krizės ir kitokie juokeliai – naujausiame W. Allen‘o filme „Neracionalus žmogus“

Filosofijos profesorius Eibas Lukas (aktorius Joaquin‘as Phoenix‘as) išgyvena vidutinio amžiaus krizę. Savo drąsiomis įžvalgomis susikūręs radikalaus ir originalaus mąstytojo reputaciją, pastaruoju metu profesorius kenčia ne tik nuo „rašytojo bloko“, bet ir nuo staiga užaugusio pilvo, potraukio alkoholiui bei impotencijos.

Egzistencinių minčių nukamuotas profesorius paskiriamas dėstyti į vieną niekuo neišskirtinį Rod Ailendo koledžą. Ten jo nuolat cituojami didžiausi žmonijos protai, gili melancholija ir rusiška ruletė, naudojama kaip argumentas pagrįsti savo mintims, greitai paverčia Eibą vietine legenda. Nenuostabu, kad gilia profesoriaus asmenybe itin giliai susidomi dvi priešingos lyties personos: taip pat į alkoholį linkusi, nelaimingai ištekėjusi chemijos dėstytoja Rita (akt. Parker Posey) ir studentė Džilė (akt. Emma Stone). Tiesa, jei pirmoji iš jų žada sekso pagalba profesoriui išmušti visus blokus (taip pat ir rašytojo), tai Džilė labiau linkusi į platoniškus santykius. Gal dėl savo impotencijos, gal dėl kitų priežasčių Eibas ima vis daugiau laiko praleisti su Džile. Neapsimestinis (bet ir ne aklai kvailas) merginos optimizmas bei gyvenimo džiaugsmu spinduliuojanti jos kasdienybė profesoriui atveria akis bei padeda užčiuopti vilties spindulėlį ir savo paties egzistencinėje būties tamsoje.

Režisierius: Woody Allen

Prodiuseris: Letty Aronson, Stephen Tenenbaum, Edward Walson, Jack Rollins

Scenarijus: Woody Allen

Vaidina: Emma Stone, Joaquin Phoenix ir kt.