N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Didelės akys
Big Eyes (2014)
Žanras: Drama, biografinis
Sukurta: JAV
Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai UAB
Kino teatruose nuo: 2015-02-06
Trukmė: 1h 45 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.Vienas išradingiausių Holivudo režisierių Timas Burtonas grįžta su tapybiška biografine juosta „Didelės akys“ („Big Eyes“). Pagal tikrus įvykius sukurtas filmas pasakoja sukrečiančiai komišką 6-ajame ir 7-ajame dešimtmečiais garsios dailininkės Margaret Keane istoriją.

Užburiančios ir kiek baugios didžiulės akys tapytojos paveiksluose plačiai atidaro juose vaizduojamų vaikų, daugiausiai mergaičių, vidinio pasaulio gilumas. Tokiam nematytam menui pirkėjai dar plačiau atlapoja savo pinigines. Bėda tik ta, kad Margaret vyras įtikina ją, jog moters sukurtas menas nebus paklausus, todėl tapybos darbus pora pristato ne kaip Margaret, bet kaip Valterio kūrinius.

Komercija įsisuka, sutuoktiniai sėkmingai prekiauja paveikslais, tų paveikslų kopijomis ir atvirutėmis su paveikslų atvaizdais. Slaptas šeimos susitarimas mesteli juos į finansinę viršūnę, o Valterį į netikėtą šlovę. Ilgainiui vis labiau užguita tapytoja apsisprendžia kovoti už savo vardą bei kūrybą, tačiau garbėtroškos apakintas vyras nelinkęs atsisakyti pripažinimo ir menininko įvaizdžio.

Filmą „Didelės akys“ statė dideli kūrėjai, o jame suvaidino dideli aktoriai. Unikalus režisierius ir vizionierius T. Burtonas yra kūręs „Betmeną“, „Alisą Stebuklų šalyje“ ir daugybe kitų originalių kino juostų. Režisierius, paprastai dirbantis su fantastiniais siužetais, suteikė šiai dramai su niekuo nesupainiojamo vizualumo, išlukšteno dar nematytas spalvas ir formas.

Neatsilieka ir „Didelių akių“ aktoriai. Penkis kartus „Oskarui“ nominuota Amy Adams („Amerikietiška afera“, „Ji“) ir du Akademijos apdovanojimus pelnęs Christophas Waltzas („Ištrūkęs Džango“, „Negarbingi šunsnukiai“) žada atlikti nepriekaištingą vaidybos bugivugį.

Režisierius: Tim Burton („Betmenas“, „Beždžionių planeta“, „Mano gyvenimo žuvis“, „Alisa Stebuklų šalyje“)

Scenarijus: Scott Alexander ir Larry Karaszewski („Visuomenė prieš Larį Flintą“, „Žmogus mėnulyje“)

Vaidina: Amy Adams („Amerikietiška afera“, „Ji“, „Mokytojas“, „Naktis muziejuje 2“ „Pagauk, jei gali“), Christoph Waltz („Ištrūkęs Džango“, „Negarbingi šunsnukiai“, „Zero teorema“), Jason Schwartzman („Viešbutis „Didysis Budapeštas“, „Išgelbėti poną Benksą“), Danny Huston („Aviatorius“, „Žmonių vaikai“, „Iksmenai: pradžia. Ernis“), Krysten Ritter („Parduotuvių maniakės išpažintis“), ir kiti.