Įvairaus amžiaus žiūrovams
Arvydas Sabonis. 11
Arvydas Sabonis. 11 (2014)
Žanras: Dokumentika
Sukurta: Lietuva
Platintojas: Incognito Films, UAB
Kino teatruose nuo: 2014-12-19
Trukmė: 1h 40 min
Cenzas: Įvairaus amžiaus žiūrovams„Ji mažytė... Žemėlapyje beveik nematyti. Bet man ji labai graži. Tai mano žemė“, – Arvydas Sabonis apie Lietuvą interviu Ispanijos televizijai 1992 metais.

„Yra Seule auksas, bet čia, kaip sako – dūšia sudėta, o ten tik auksas likęs. O čia – dūšia“, – rankoje laikydamas Barselonos Olimpinių žaidynių bronzos medalį žurnalistams sakė A. Sabonis.

„Nemėgstu ilgai būti skolingas... Tai va, pagalvojau, pagalvojau ir nusprendžiau – užteks man tų amerikų, reikia kitą sezoną „Žalgiriukui“ padėti“, – 2003 metais A. Sabonis ištesėjo pažadą ir grįžo žaisti į „Žalgirį“.

Taip apie savo šalį ir mylimiausią krepšinio komandą kalba šių metų gruodžio 19 dieną 50-ąjį gimtadienį švęsiantis pasaulio krepšinio legenda Arvydas Sabonis. Visi dar puikiai pamename jį aikštelėje ir tuo pat metu jau spėjome jo pasiilgti. Atrodo, apie jį žinome viską, bet jis vis tiek mus domina.

Dokumentiniame filme pamatysite daug gerai žinomų, didžiąją dalį savo gyvenimo krepšiniui paskyrusių žmonių. Daugelis jų jau yra ne kartą kalbėję apie Sabą, tačiau šį kartą jie viešai dalijasi tomis istorijomis, kurias iki šiol žinojo tik artimiausi krepšinio legendos draugai ar bičiuliai. Be Sabo bendražygių prisiminimų, filme išgirsite ir tokių krepšinio megažvaigždžių kaip Hakeemas Olajuwonas, Davidas Robinsonas, Vlade Divacas ir kitų pasakojimus. O NBA komisaras Davidas Sternas prisimins, kaip jauną Sabonį bandė sumedžioti stipriausios pasaulio krepšinio lygos komandos.

Filme išvysite ir daugiau niekur nematytų kadrų, „Sabo stiliaus“ interviu. Pavyzdžiui, kiek iš jūsų esate pastebėję, kad ant 1992-ųjų Barselonos olimpiados krepšininkų apdovanojimo pakylos nebuvo Arvydo? Kur jis buvo tuo metu ir daug kitų negirdėtų, smagių bei nuoširdžių istorijų išgirsite iš paties krepšininko, jo bičiulių ir artimųjų.

Kino juostoje apžvelgiama net tik profesionalaus krepšininko karjera nuo pat 1981-ųjų, kai Sabas pradėjo žaisti Kauno „Žalgiryje“, bet ir jo asmeninis gyvenimas. Kaip ir daugelio garsių krepšininkų, taip ir A. Sabonio karjera neapsiėjo be skaudžių traumų. Tačiau šalia visuomet buvo žmonių, kurie jam padėjo ir kuriems jis iki šiol yra dėkingas už tai, ką pasiekė. Tai ne tik gydytojai ar treneriai, draugai ir bičiuliai iš tų komandų ar klubų, kuriuose jis žaidė. Tai ir varžovai, kiti profesionalaus sportininko karjerą atidžiai stebėję ir sekę, ja nuoširdžiai domėjęsi ir rūpinęsi žmonės. Ir, žinoma, patys artimiausi – mama Milda, žmona Ingrida. Beje, žiūrėdami filmą sužinosite ir Sabonių meilės istoriją, kurią taip pat nuoširdžiai bei visiškai atvirai pasakoja abu – gražioji vilnietė Ingrida ir daugžodžiauti nemėgstantis tikras kaunietis Sabas.

Šis filmas – tai atviras, nuoširdus, šiltas ir nuotaikingas pasakojimas apie Arvydo Sabonio gyvenimą ir karjerą. Tai itin charakteringas marškinėlius su 11 numeriu dėvėjusio 2,20 m ūgio krepšinio milžino, olimpinio ir pasaulio čempiono, portretas.