N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Stounhersto beprotnamis
Stonehearst Asylum (2014)
Žanras: Trileris, mistinis
Sukurta: JAV
Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai UAB
Kino teatruose nuo: 2014-10-31
Trukmė: 1h 55 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.Mistinio trilerio „Stounhersto beprotnamis“ („Stonehearst Asylum“) kūrėjai kviečia aplankyti baugiausius 19 amžiaus užkaborius. Filmas sukurtas makabriškų ir tamsių istorijų meistro Edgaro Alano Po apsakymo motyvais.

Į niūrių ir šaltų kalnų apsuptyje įsikūrusią psichiatrinę ligoninę atvyksta naujokas, Harvardo medicinos mokyklos abiturientas Edvardas Njugeitas (jį vaidina filmuose „Debesų žemėlapis“, „Viena diena“ ir „21“ matytas Jimas Sturgessas). Įgytas žinias praktikoje pasiryžusį pritaikyti jaunuolį pasitinka įstaigos vadovas, profesorius Silas Lambas (akt. Benas Kingsley‘is). Apžiūrinėdamas ligoninę vaikinas susipažįsta su viena paciente – Eliza Greivs (akt. Kate Beckinsale). Išskirtinio grožio ir jautrios sielos mergina nepaprastai sudomina būsimąjį gydytoją, tačiau atsisako su juo bendrauti.

Ilgainiui ima aiškėti, kad paslaptingi ne tik beprotnamio pacientai. Vieną dieną Edvardas užklysta į anksčiau neatrastus milžiniškos įstaigos rūsius. Tai, kas juose slepiama, visiems laikams pakeis tiek jaunojo medicinos absolvento, tiek visų kitų ligoninės gyventojų likimus.

Režisierius Bradas Andersonas („Mašinistas“, „Transsiberija“) yra pastatęs ne vieną filmą apie pasikeitusias proto būsenas ir puikiai moka vaizduoti gąsdinantį pasaulį, kurį sukuria liguista sąmonė. Šį kartą jis imasi bepročių temos, o padaryti įtikinamu šį pasakojimą padeda puikūs aktoriai. Juostoje suvaidino „Oskaro“ laureatai Benas Kingsley‘is ir Michaelas Caine‘as, o vieno pagrindinių vaidmenų nepabijojo Kate Beckinsale, neužmirštamos šypsenos britų aktorė, žinoma iš „Aviatoriaus“ ir „Perl Harboro“.

Režisierius: Brad Anderson („Mašinistas“, „Transsiberija“)

Scenarijus: Joe Gangemi (scenarijus), Edgar Allan Poe (originali istorija)

Vaidina: Kate Beckinsale („Viską prisiminti“, „Baltoji pūga“, „Aviatorius“, „Perl Harboras“), Jim Sturgess („Debesų žemėlapis“), Michael Caine („Apgaulės meistrai“, „Tamsos riterio sugrįžimas“, „Pradžia“), Ben Kingsley („Enderio žaidimas“, „Hugo išradimas“, „Kuždesių sala“) ir kiti.