N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Monako princesė
Grace of Monaco (2014)
Žanras: Drama
Sukurta: Prancūzija, Belgija, JAV, Italija
Platintojas: Acme Film, UAB
Kino teatruose nuo: 2014-05-30
Trukmė: 1h 45 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.Dramos „Edit Piaf. Rožinis gyvenimas“ (orig. „La vie en rose“), kuriame pagrindinį vaidmenį atlikusi Marion Cotillard buvo įvertinta „Oskaru“, režisieriaus Olivierio Dahano naujausiame filme „Monako princesė“ pasakojama apie amerikietę aktorę G.Kelly, kuri 1956-aisiais ištekėjo už Monako princo Ranierio III (akt. Timas Rothas). Jų santuoka buvo pakrikštyta „amžiaus vedybomis“. Nors tuo metu „Oskaru“ įvertinta aktorė jau buvo pripažinta visame pasaulyje ir dirbo su geriausiais Holivudo režisieriais, ji buvo priversta atsisakyti savo karjeros kine ir pasinerti į ne visada pasakišką karališkąjį gyvenimą.

Biografinė drama „Monako princesė“ (angl. „Grace of Monaco“), kurioje garsiąją Grace Kelly įkūnijo ne mažiau žinoma australų aktorė Nicole Kidman, tapo šių metų Kanų kino festivalio atidarymo filmu ir pratesė itin vizualių, elegancijos ir prabangos kupinų renginio atidarymo juostų tradiciją. Pernai organizatoriai buvo pasirinkę kostiumais ir ištaigingumu pakerėjusią ir nustebinusią Bazo Luhrmanno juostą su Leonardo DiCaprio – „Didysis Getsbis“.

Grace Kelly kino karjera buvo itin trumpa, tačiau jos vardą žinojo (ir iki šiol žino) visas pasaulis. 1929-aisiais Filadelfijoje gimusi amerikietė pirmąjį savo vaidmenį televizijos seriale gavo 1950 m. Vos po metų ji debiutavo didžiajame ekrane, o dar po trejų metų jau filmavosi pas patį Alfredą Hičkoką. Tais pačiais 1954-aisiais Grace Kelly laimėjo ir pirmąjį (bei vienintelį) savo Oskarą – už geriausią vaidmenį filme „Kaimo mergina“ („The Country Girl“). Dar po dvejų metų jos karjera buvo baigta.

Tai galėtų būti liūdna istorija, bet Grace Kelly atveju pasaka tik prasidėjo – 1956 m. moteris ištekėjo už Monako kunigaikščio Rainerio III ir tapo princese. Tiesa, pasaka tai buvo tik visam atidžiai ir godžiai stebinčiam pasauliui. Tuo tarpu pačiai Grace Kelly (dabar jau oficialiai – princesei Grace) netrukus prasidėjo išbandymų ir dvejonių kupinas metas.

Būtent apie šį istorijos aspektą ir pasakoja filmas „Monako princesė“. Pasak pagrindinio vaidmens atlikėjos Nicole Kidman, „tai nėra biografija ar suvaidinta dokumentika. Šis filmas yra charakterio studija, besikoncentruojanti į palyginti mažą Grace Kelly gyvenimo etapą, kurio metu princesė demonstravo pačias nuostabiausias žmogiškas savybes, sumišusias su dvejonėmis, baimėmis ir tokiu pat žmogišku silpnumu“.

Grace Kelly su kunigaikščiu Raneriu III susilaukė trijų vaikų – Karolinos, Alberto (dabartinio Monako kunigaikščio) ir Stefani. Princesės gyvybė užgeso 1982-ųjų rugsėjo 14 dieną. Mirties išvakarėse vairuojant automobilį, Grace Kelly ištiko insultas. Po avarijos taip ir neatgavusi sąmonės princesė kitą dieną mirė Monako ligoninėje, kuri dabar vadinama jos vardu.

Visą pasaulį žavėjusio moteriškos elegancijos etalono – Grace Kelly – sugrįžimas į didžiuosius ekranus filme „Monako princesė“ Lietuvoje nuo gegužės 30 dienos.

Režisierius: Olivier Dahan

Prodiuseris: Arash Amel, Pierre-Ange Le Pogam

Scenarijus: Arash Amel

Vaidina: Nicole Kidman, Tim Roth, Milo Ventimiglia, Paz Vega, Frank Langella, Parker Posey