N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.
Išlikęs gyvas
Lone Survivor (2013)
Žanras: Veiksmo, drama, biografinis
Sukurta: JAV
Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai UAB
Kino teatruose nuo: 2014-03-07
Trukmė: 2h 00 min
Cenzas: N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.„Išgyvenau tam, kad papasakočiau šią istoriją“ – yra pasakęs Marcus‘as Luttrellis, vienintelis likęs gyvas po operacijos „Raudoni sparnai“, vykdytos Afganistane 2005 birželį.

Filmas „Išlikęs gyvas“ („Lone Survivor“) Kritikų pasirinkimo apdovanojimuose pripažintas geriausiu 2013 metų veiksmo filmu, o pagrindinio vaidmens atlikėjas Markas Wahlberg‘as – geriausiu veiksmo filmo aktoriumi. Už stulbinančiai tikroviško garso įspūdį „Išlikęs gyvas“ pretenduoja gauti net du „Oskarus“, jis varžosi dėl geriausio garso montažo ir geriausių garso efektų.

Juosta sukurta pagal „The New York Times“ bestselerį. Jame M. Luttrellis dalinasi savo sukrečiančiais prisiminimais apie keturių SEAL komandos narių vykdytą nesėkmingą misiją, kurios tikslas buvo sugauti arba nužudyti vieną iš Talibano lyderių.Dykumose įsiterpusių Afganistano kalnų šlaituose, kurių uolėtas ir miškingas kraštovaizdis turi tapti priedanga, išlaipinami keturi profesionalūs kariai. Jų misija aiški ir pradžioje atrodo ne itin sudėtinga. Tačiau kai grupė, turėjusi likti nepastebėta, susiduria su talibų piemenimis ganančiais avis, įvykiai netrunka pakrypti nepalankia linkme.

Pasirinkimai tik du, nužudyti piemenis, vienas kurių dar vaikas, ar paleisti, bet taip pranešti Talibanui apie savo egzistavimą. Žmogiškumu grįstas kareivių sprendimas atskiria juos nuo galimos išorinės pagalbos ir netrukus pėstininkus pradeda supti nepalyginamai didesnės talibų pajėgos.

Tikras karinių blokbasterių meistras, režisierius ir scenaristas Peteris Bergas (Peter Berg), žinomas iš „Laivų mūšio“, „Hankoko“ ir “Karalystės“, karo realybę atkūrė tiek autentiškai, kiek tai apskritai įmanoma. Dėl brutaliai tikroviškų kovų scenų filmas vadinamas įsimintiniausia karine drama po „Gelbstint eilinį Rajeną“. Jame vengiama perteklinio idealizavimo, kuris dažnai nutolina karinius filmus nuo realybės, o moraliniai kovotojų pasirinkimai, balansavimas tarp troškimo išlikti ir pasiaukojimo, bei žinojimas, kad kažkas visa tai tikrai išgyveno, užtikrina nepaprastai stiprią emocinę juostos pusę.

Režisierius: Peter Berg („Laivų mūšis“,“ Hankokas“ „Karalystė“, „Bėgimas džiunglėse“)

Scenarijus: Peter Berg

Vaidina: Mark Wahlberg, Emile Hirsch, Taylor Kitsch, Alexander Ludwig, Ben Foster, Eric Bana, ir kiti.