N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda
Šokių aikštelės dievai
Battle Of The Year (2013)
Žanras: Veiksmo
Sukurta: JAV
Platintojas: Acme Film, UAB
Kino teatruose nuo: 2013-10-18
Trukmė: 1h 49 min
Cenzas: N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda1987-aisiais visas pasaulis ėjo iš proto dėl „Purvinų šokių“. Vėliau toji beprotybė nuslūgo, tačiau sulig XXI-uoju amžiumi šokis vėl sugrįžo į didžiuosius ekranus. Filmai „Šokis hip-hopo ritmu“, „Šokio brolija“, „Pamišę dėl šokių“, „Gatvės tango“ ir daugybė kitų į kino sales sutraukė minias žmonių visame pasaulyje.

Šokio entuziastams skirta ir ši juosta. Tiesa, ji ypatinga tuo, kad yra ne apie gatvės šokius, o apie praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje beprotiškai išpopuliarėjusį breiką. Šis šokis gimė Jungtinėse Valstijose, tarp afro-amerikiečių ir Puerto Riko jaunuolių. Išpopuliarėjęs JAV, breikas subūrė didžiules gerbėjų armijas visame pasaulyje: nuo Rusijos iki Japonijos, nuo Pietų Korėjos iki Jungtinės Karalystės.

Filmas „Šokių aikštelės dievai“ pasakoja ambicingos vaikinų breiko trupės istoriją. Svarbiausiose metinėse pasaulio breiko varžybose, kilusiose iš Amerikos, pagrindinio prizo amerikiečiai jau nėra laimėję penkiolika metų. Buvęs breiko šokėjas Dantė nusprendžia ištaisyti šį nesusipratimą. Savo draugo Bleiko – krepšinio trenerio – jis paprašo treniruoti breiko šokėjų trupę. Po šiokių tokių dvejonių (iki varžybų belikę vos trys mėnesiai) Bleikas sutinka. Bičiuliai, surinkę geriausius breiko šokėjus iš visų JAV kampelių, ima rengtis laimėti „breiko olimpadą“.

Juosta „Šokių aikštelės dievai“ turi paralelių ir su realybe: Prancūzijoje išties kasmet vyksta pasaulinis breiko šokėjų konkursas, o patį filmą režisierius Benson‘as Lee pastatė, remdamasis savo paties 2007-aisiais metais nufilmuota dokumentine juosta apie breiko šokėjus. Beje, vieną iš herojų vaidina ir buvęs (esamas?) Rihanna‘os vaikinas Chris‘as Brown‘as.

Režisierius: Benson Lee

Prodiuseris: Beau Flynn

Scenarijus: Brin Hill

Muzika: Christopher Lennertz

Vaidina: Josh Holloway, Chris Brown, Laz Alonso, Josh Peck