N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Brangenybių medžiotojai
Monuments Men (2013)
Žanras: Komedija, veiksmo, drama
Sukurta: JAV
Platintojas: Theatrical Film Distribution, UAB
Kino teatruose nuo: 2014-02-28
Trukmė: 1h 58 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda

Veiksmo drama „Brangenybių medžiotojai“ skurta pagal tikrus įvykius. Antrojo pasaulio karo metais naciai iš žmonių ir muziejų įžūliai grobė vertingiausius meno kūrinius. Blogiausia, kad didžiąją dalį turto, patys nesuprasdami jo vertės, vokiečiai neapdairiai sunaikindavo.

Filme atskleidžiama intriguojanti istorija apie septynis paprastus vyrus – iš amerikiečių ir britų sudarytą drąsių meno ekspertų grupę – meno kuratorius, istorikus ir muziejų direktorius, kurių užduotis surasti ir grąžinti nacių pavogtus meno kūrinius. Nors jie puikiai pažįsta Michelangelo darbus, nei vienas jų nė nenutuokia, kas yra M-1. Taigi – užduotis ne bailiams.

Situaciją dar labiau apsunkina negailestingai spaudžiantis laikas ir grėsmė, kad Hitleris neįkainojamas brangenybes gali bet kada sunaikinti, tačiau menui atsidavusių vyrukų ryžtas išsaugoti reikšmingiausius žmonijos kūrinius nugali baimę rizikingoje misijoje patiems netekti galvos.

Vos pasirodžius pirmosios žinutėms apie šio filmo premjerą, kino kritikai sujudo – akiratyje pasirodė vienas realiausių pretendentų į „Oskaro“ apdovanojimą geriausio metų filmo kategorijoje.

Kai į vieną filmavimo aikštelę susirenka tokios kino žvaigždės, kaip „Oskaro“ laureatai George Clooney, Cate Blanchett, Mattas Damonas, Jean Dujardinas, „Oskaro“ nominantas Billas Murray ir „Emmy“ laureatas Johnas Goodmanas – rezultatas akimirksniu patenka į kino istoriją. Be to, šiam žvaigždynui vadovauja pats G. Clooney. Geriausius Holivudo aktorius subūrusiame filme „Brangenybių medžiotojai“ jis atskleidė kone visus savo talentus – ne tik pats įkūnijo vieną pagrindinių vaidmenų, bet i, remdamasis Roberto M. Edselo knyga, parašė filmo scenarijų bei sėdo į režisieriaus ir prodiuserio kėdes.

Režisierius: George Clooney („Purvini žaidimai“, „Labos nakties ir sėkmės“).

Vaidina: Matt Damon, George, Clooney, Bill Murray, John Goodman, Jean Dujardin, Bob Balaban, Hugh Bonneville, Cate Blanchett.