N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda
Ekskursantė
Ekskursantė (2013)
Žanras: Veiksmo, drama
Sukurta: Lietuva
Platintojas: Cinemark, UAB
Kino teatruose nuo: 2013-09-27
Trukmė: 1h 50 min
Cenzas: N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palydaFilmas sukurtas pagal tikrą 11-metės mergaitės iš Lietuvos istoriją. Pabėgusi iš tremtiniais perpildyto krovininio traukinio, vežusio ją ir jos šeimą į Sibirą, ji įveikė 6.000 km ilgą ir pilną pavojų bei nuotykių kelią namo- į Lietuvą.

Keliaudama ji sutiko įvairių žmonių: vargšę rusų moterį, gyvenančią apleistame kaime taigoje, prasigėrusį vairuotoją, traukinio konduktorių, iš lagerių pabėgusių plėšikų gaują, žiaurų daktarą, dirbantį vaikų lageryje, įsimylėjusį lėktuvo pilotą, NKVD narį ir NKVD kareivius, medžiojančius lietuvių partizanus... Ir visi jie sutrumpino mergaitės kelionę į Tėvynę, rizikuodami ne tik asmenine laisve, bet ir gyvybe. Kai kurie jos sutikti žmonės ją žlugdė, kai kurie abejingai nusisuko ir netrukdė jos kelionei. Tik keli jų sutiko pagelbėti įgyvendinti jos viltį grįžti namo, į Lietuvą.

Tai filmas apie viltį ir lemtį, meilę ir draugystę, pasiaukojimą ir geraširdiškumą bei neišmatuojamą meilę savo kraštui, savo Tėvynei ....

Režisierius: Audrius Juzėnas

Prodiuseris: Algirdas Šemeškevičius

Scenarijus: Pranas Morkus

Filmo dailininkas: Jurij Grigorovič

Kostiumų dailininkė: Daiva Petrulytė

Muzika: Gintautas Venislovas

Montažo režisierius:Paulius Zavadskis

Garso režisierius: Jonas Maksvytis

Operatorius:Ramūnas Greičius

Vaidina

Lietuvos aktoriai: Anastasija Marčenkaitė (mergaitė), Nelė Savičenko, Margarita Žiemelytė, Darius Meškauskas, Airida Gintautaitė, Eglė Mikulionytė, Sakalas Uždavinys, Algirdas Paulavičius, Darius Meškauskas ir kt.

Rusijos aktoriai: Igorj Savočkin, Raisa Riazanova, Aliona Ivčenko, Dmitrij Gotsdiner, Ksenija Rappoport, Sergej Garmaš