N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Optimisto istorija
Silver Linings Playbook (2012)
Žanras: Komedija, drama
Sukurta: JAV
Platintojas: Top Film Baltic
Kino teatruose nuo: 2012-12-14
Trukmė: 2h 02 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.Užpernai sukūręs nemažai šurmulio sukėlusį ir dviem Oskarais apdovanotą „Kovotoją“ (The Fighter), režisierius David‘as O. Russel‘as sugrįžta su nauja juosta – „Optimisto istorija“ (orig. Silver Linings Playbook). Pasak jau mačiusiųjų, tam tikrais aspektais netgi stipresne už „Kovotoją“.

Buvęs mokytojas Pat‘as Solitano (aktorius Bradley‘is Cooper‘is) praranda žmoną, darbą, namus. Po aštuonių mėnesių, praleistų psichikos ligoninėje, jis sugrįžta pas tėvus, nes daugiau nebeturi kur eiti. Vyras stengiasi neprarasti pozityvumo ir siekia pamažu vėl atsistoti ant kojų, nuolat kovodamas su vis sugrįžtančia neviltimi ir depresija. Vieną dieną jis sutinka Tiffany: paslaptingą jauną merginą su savomis problemomis. Ji pasisiūlo padėti Pat‘ui susigrąžinti mylimą žmoną – su sąlyga, kad buvęs mokytojas padarys kai ką labai svarbaus dėl jos. Pat‘as sutinka. Netikėtas ir keistas tarpusavio ryšys pamažu tampa tam tikra laimės terapija jiems abiems.

Filmas „Optimisto istorija“ debiutavo tarptautiniame Toronto filmų festivalyje rugsėjo pradžioje ir ten laimėjo žiūrovų simpatijų prizą (People‘s Choise Award).

Kino kritikai šią dramediją (komediją ir dramą viename) sutiko labai pozityviai. Pagrindinės liaupsės skiriamos Pat‘ą ir Tiffany suvaidinusiems aktoriams. B. Cooper‘io vaidmuo ne vieno kritiko ir žiūrovo įvertintas kaip geriausias jo karjeroje. Šalia jo pakviesta vaidinanti iš „Bado žaidynių“ pažįstama Jennifer Lawrence, pasak mačiusiųjų filmą, nė kiek jam nenusileidžia. Būdama vos 21-erių, mergina ne pagal metus brandžiai susidorojo ir puikiai perteikė komplikuotą savo herojės paveikslą.Režisierius: David O. Russell

Scenarijus: David O. Russell, Matthew Quick

Muzika: Danny Elfman

Vaidina: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence and Robert De Niro ir kt.