N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
Tyla sniege
Frozen Silence (2011)
Žanras: Drama, trileris, mistinis , istorinis
Sukurta: Ispanija, Lietuva
Platintojas: AcmeFilm
Kino teatruose nuo: 2012-07-06
Trukmė: 1h 55 min
Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.Frontas Rusijoje, 1943 metų žiemą. Grupelė kareivių iš ispanų Mėlynosios divizijos užšalusiame ežere randa iš ledo kyšiančias arklių galvas. Arklių kūnai įkalinti lede. Ant vieno iš jų - ispanų kareivio kūnas. Jo gerklė perpjauta nuo ausies iki ausies, ir ant peties peiliu išpjaustyti žodžiai: "Atsargiai, Dievas tave stebi". Divizijos vadas paveda šio nusikaltimo tyrimą eiliniam Arturo Andrade, buvusiam policijos inspektoriui.

Autopsija atskleidžia, kad aukos kūne nėra nei lašo kraujo, taip pat nei vienos dėmės ant uniformos. Arturo žino tik tai, kad nužudytasis priimtas į kariuomenę Valensijoje, kad jis buvo labai vienišas ir mėgo žaisti "Violeta" (Rusiškosios ruletės ispaniška versija). Taip pat, kad prieš mirtį maudėsi duše.

Nusikaltimo tyrimas apsunkinamas dėl nuolatinės įtampos vadovybėje (Armija ir Falanga, dvi pagrindinės jėgos, sudarančios Diviziją, labai nesutaria). Taip pat atsiranda vis daugiau ir daugiau susidūrimų tarp Ispanijos ir Vokietijos kareivių, o karinė stovykla patiria vis daugiau Sovietų bombų atakų ir neretai pasitaikančių partizanų puolimų. Laisvu laiku ispanų kareiviai bendrauja su panienkomis - taip Arturo įsimyli jauną moterį, vardu Zira (Gabrielė Malinauskaitė), ir susidraugauja su našlaičiu berniuku, Aleksandru (Deividas Balinskis).

Arturo mano, kad žmogžudystė susijusi su Masonais. Tačiau taip pat yra ir antra hipotezė, kad auka buvo sovietų agentas, o užrašas "Atsargiai, Dievas tave stebi" yra įspėjimas kietiems galimiems išdavikams ir šnipams.

Kai kurios mįslės įmenamos. Paaiškėja, kad auka buvo nužudyta duše, todėl nei ant kūno, nei ant uniformos nėra kraujo. Kūnas tada buvo uždėtas ant arklio ir norėta jį taip nugabenti į netoliese esantį Molewo vienuolyną. Tačiau paskui šį arklį nusekė ir kiti arkliai, juos užklupo didžiulis šaltis ir jie mirtinai sušalo. Peiliu išpjautas užrašas niekuo nesusijęs su masonais, o yra paprasta vaikiška maldelė: "Atsargiai, Dievas tave stebi; Atsargiai, Jis tave stebi; Atsargiai, nes tu mirsi; Atsargiai, nes niekada nežinai kada."

Vidury tyrimo randamas dar vieno nužudytojo kūnas, šįkart pačiame Molewo vienuolyne. Ant jo kūno išpjaustyta antra vaikiškos maldelės eilutė: "Atsargiai, Jis tave stebi".

Vienas divizijos kareivis papasakoja labai svarbią detalę: prieš vykdami į frontą, keturi kareiviai, vieno pareigūno nurodymu, išprievartavo vieno Masono žmoną.Vienas iš tų kareivių yra pirmoji nužudymo auka. Situacija labia panaši į keršto planą: Masonas vieną po kito baudžia vyrus, nuskriaudusius jo žmoną. Tačiau Arturo vis dar reikia išsiaiškinti, kas jis, kaip jis, nebuvęs nusikaltimo metu, identifikuoja savo aukas, ir ką reiškia vaikų maldelė.

Laikas bėga, sovietų armija vis artėja ir vokiečiai darosi vis žiauresni. Trečia įvykusi žmogžudystė pilnai patvirtina Arturo hipotezę. Kai byla pagaliau eina į pabaigą, Raudonoji armija įsiveržia į stovyklą.Režisierius: Gerardo Herrero

Scenarijus: Nicolas Saad (pagal Ignacio del Valle romaną)

Vaidina: Juan Diego Botto, Carmelo Gomez, Gabrielė Malinauskaitė, Deividas Balinskis, Martynas Vaidotas, Darius Petrovskis, Jokūbas Bateika, Paulius Markevičius, Vytautas Gasiliūnas