KP12: Tadas Blinda. Pradžia
KP12: Tadas Blinda. Pradžia (2011)
Žanras: Nenurodyta
Sukurta: Lietuva
Platintojas: Kino pavasaris
Kino teatruose nuo: 2012-03-15
Trukmė: 2h 30 min
Cenzas: zzz_N/A

KINO PAVASARIS 2012.

PROGRAMA: Lietuvių filmai.

1861-ieji, carinė Lietuva. Baudžiavos panaikinimą apraizgiusios politinės intrigos atokiame Žemaitijos kaime netikėtai virsta kautynėmis, kurioms vadovauja iš Sankt Peterburgo atsiųstas jaunas intrigantas, caro kariuomenės karininkas Janekas. Įsisukusios istorijos girnos įtraukia ir taikius baudžiauninkus, ir praeities vaiduoklių kankinamą dvarininką Bernardą Gruinių, ir jo gražiąją dukterį Kristiną.

Į veiksmų sūkurį netyčia patekusiam Tadui tenka atsisveikinti su nerūpestinga kasdienybe ir prisiimti atsakomybę ne tik už savo veiksmus, bet ir už mylimų žmonių gyvybę. Mėgindamas suvokti savo vietą žiaurioje tikrovėje, Tadas atranda vertybes, dėl kurių verta gyventi ir mirti. Kova už laisvę, teisingumą ir meilę prasideda. Taip gimsta legenda apie Tadą Blindą.

Režisierius / Director: Donatas Ulvydas

Scenarijaus autorius / Screenwriter: Jonas Banys

Pagrindiniai aktoriai / Principal Cast: Mantas Jankavičius, Donatas Banionis, Tatjana Liutajeva, Agnė Ditkovskytė, Dainius Kazlauskas, Antanas Šurna, Vidas Petkevičius, Jokūbas Bareikis

Operatorius / Cinematographer: Ramūnas Greičius

Montažas / Editor: Gintarė Sokelytė

Kompozitorius / Music: Kipras Mašanauskas

Prodiuseris / Producer: Žilvinas Naujokas

Apie režisierių

Donatas Ulvydas (gim. 1975 m.) – reikšmingų kino apdovanojimų pelnęs jaunosios kartos režisierius, televizijos laidų, reklaminių ir muzikinių vaizdo klipų kūrėjas. Vienas kūrybinės dokumentikos filmo „Vabzdžių dresuotojas“ režisierių (filmas 2009 m. Lietuvoje buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“ už geriausią režisūrą). „Tadas Blinda. Pradžia“ – debiutinis Donato Ulvydo pilno metražo filmas. Per itin trumpą laiką rekordinio žiūrovų skaičiaus sulaukusi juosta ir lankomumu pranokusi užsienio produkciją tapo visų laikų žiūrimiausiu lietuvišku filmu.

Rinktinė filmografija:

„Foje 14“ (2000, dok.), „Vabzdžių dresuotojas“ (2008, dok., „Kino pavasaris“), „Tadas Blinda. Pradžia“ (2011, „Kino pavasaris“).