Įvairaus amžiaus žiūrovams
Kalėdų senelio slaptoji tarnyba
Arthur Christmas (2011)
Žanras: Komedija, drama, animacija, šeimos
Sukurta: JAV, Didžioji Britanija
Platintojas: AcmeFilm
Kino teatruose nuo: 2011-12-09
Trukmė: 1h 30 min
Cenzas: Įvairaus amžiaus žiūrovams

DĖMESIO! Šį filmą bus galima žiūrėti ir 3D formatu.

Bet kuriame pasaulio krašte gyvenančiam vaikui labiausiai maga sužinoti atsakymą į svarbiausią klausimą: kaip gi tas mielas, geras ir dosnus Kalėdų Senelis spėja per vienintelę naktį išnešioti visas kalėdines dovanas?

Daugelį metų šią neįmanomą misiją sklandžiai vykdo didelė, skaitlinga, bet nelabai draugiška Kalėdų Senelių giminė. Pats kalėdiškiausias Kalėdų Senelis jaučiasi dideliu bosu, kasdien atsilieka nuo pažengusių verslo subtilybių ir vis dažniau mėgsta patinginiauti.

Svarbiausius šeimos reikalus tvarko pašėlusiai išradingas vyriausiasis sūnus Styvas, kuris neišduoda paslapčių net artimiausiems, bet trokšta perimti iš kartos į kartą perduodamą tėčio raudonąjį kostiumą. Tai jis sumąstė nepriekaištingai veikiančią dovanų suvyniojimo ir pristatymo sistemą. Per vasarą Šiaurės ašigalio bazėje jis treniruoja 1,6 milijono elfų būrį, kad mažiukams nulėpausiams ilganosiams pavyktų kiekvieną namą Žemės planetoje spartietiškai aplankyti vos per 18,14 sekundžių.

Neįtikėtina, bet slaptieji agentai elfai visur suspėja be jokių papildomų stebuklų. Bent jau taip atrodo.

Tačiau vieną kartą paslaptingoji šventinė operacija užstringa. Dėl smulkaus nesklandumo šauni mergaitė iš provincijos kaimo nesulaukia savo kalėdinės dovanos, kurios ilgai prašė nuoširdžiai surašytu laišku.

Arogantiškai pasipūtęs pagyrūnas Styvas aiškinasi technines nesėkmės aplinkybes, tad taisyti nedovanotiną klaidą ir gelbėti Kalėdas išskuba geranoriškai nusiteikęs brolis Artūras. Iki šiol nužemintas pareigose vyriokas buvo atsakingas už kasdien plūstančių laiškų atsakymus, entuziastingai atlikinėjo savo mielą darbą ir skleidė šventišką Kalėdų dvasios atmosferą.

Išsiblaškęs, drovus, nevikrus, mažiausiai mylimas ir jauniausias Kalėdų Senelio sūnus gali pasikliauti tik modernaus pasaulio nekenčiančiu 136 metų senumo Kalėdų Proseneliu ir kukliaja škotų kilmės elfe Brione iš dovanų vyniojimo bataliono. Jie pasikinko elnių bandos genamas roges ir senamadišku metodu pasileidžia į ilgą kelionę per pusnis.

Artūras turi vos kelias valandas, kad iki šv. Kalėdų saulėtekio nugabentų nelaimingai mergaitei priklausančią dovaną.

Garsiausius ir talentingiausius D.Britanijos animatorius vienijanti studija "Aardman" ("Srovės nublokšti", "Volisas ir Gromitas: kiškiolakio prakeiksmas", "Viščiukų maištas") nupiešė fantastišką, magišką ir linksmą nuotykį, kuris niekam neleis suabejoti, kad Kalėdų Senelis iš tikrųjų egzistuoja ne tik legendose.

Režisierius: Sarah Smith

Prodiuseris: Steve Pegram, Peter Lord

Scenarijaus autorius: Peter Baynham, Sarah Smith

Tadas Montrimas, Remigijus Sabulis, Daumantas Ciunis, Jonas Šarkus, Vaidotas Martinaitis, Indrė Patkauskaitė, Rasa Samuolytė, Giedrius Arbačiauskas, Džiugas Siaurusaitis, Agnė Šataitė ir kt.