Puikybė ir prietarai
Pride and Prejudice (2005)
Žanras: Romantinis
Sukurta: Focus Features
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 2006-02-03
Trukmė: 2h 07 min
Cenzas: zzz_N/A

Kartais žmogus, kurio tu nekenti labiau už viską pasaulyje, yra tas, be kurio tu negalėtum gyventi…

Nuostabios Benetų šeimos dukterys patinka visiems. Natūralu, jog viena merginų sužavi kaimynystėje apsigyvenusį turtingą aristokratą Čarlzą Binglį (akt. S. Woodsas). Tačiau Čarlzo sesuo neigiamai vertina beprotišką brolio įsimylėjimą. Jai atrodo, kad Benetai – pernelyg neturtingi ir neverti bendrauti su aukštuomene. Tokią jos nuomonę palaiko ir Binglio draugas Darsis (akt. M. MacFadyenas) – kilmingas ir turtingas džentelmenas. Tačiau netikėtai jis pats pradeda suvokti, jog pamilo kitą Benetų dukterį – gražuolę Elizabet (akt. K. Knightley), kuri... atstumia jaunąjį aristokratą. Protingai ir energingai gražuolei, kilusiai iš neturtingos, bet senos gerbiamos šeimos, Darsis pasirodo pasipūtęs ir pernelyg patenkintas savimi. Be to, labai jau skirtingos jų padėtys visuomenėje, o ir aplinkinių skleidžiamos piktos paskalos trukdo įsižiebti meilei. Tarsi to būtų negana, apylinkėje pasirodo paslaptingas ponas Vikhemas (akt. R. Friendas) - jaunas išvaizdus leitenantas, kuris, panašu, kažką žino apie Darsio praeitį, o tai gali labai neigiamai paveikti jaunojo džentelmeno reputaciją.

Išpainioti tarpusavio santykių, meilės, neapykantos ir intrigų kamuolį darosi vis sunkiau. Turės praeiti nemažai laiko, kol Elizabet ir Darsis pagaliau įveiks savo puikybę ir prietarus, kol juos sujungs meilė, kuriai nebaisios jokios kliūtys.

„Puikybė ir prietarai“ – tai kritikų ir žiūrovų puikiai įvertinta klasikinio rašytojos Jane Austen romano ekranizacija, kurioje susilieja prabangūs didingų aristokratų dvarai, nuostabūs senosios Anglijos peizažai, įspūdingi kostiumai, nepriekaištinga puikių aktorių vaidyba, meilės intrigos ir romantiški jausmai...

Rež. Joe Wrightas

Vaidina: Keira Knightley („Žvaigždžių karai: epizodas I. Pavojaus šešėlis“, „Smūgiuok kaip Beckhamas“, „Karibų piratai: „Juodojo perlo“ užkeikimas“, „Tegyvuoja meilė!“, „Karalius Artūras“), Matthew MacFadyenas („Enigma“), Brenda Blethyn („Paslaptys ir melagystės“, „Verslo planas pagal ponią Greis“), Donaldas Sutherlandas („J.F.K“, „Kosmoso kaubojai“, „Itališkas apiplėšimas“, „Šaltasis kalnas“, „Verdiktas už pinigus“), Judi Dench („Auksinė akis“, „Rytojus niekada nemiršta“, „Įsimylėjęs Šekspyras“, „Ir viso pasaulio negana“, „Šokoladas“, „Pasveikink mirtį kitą dieną“, „Ridyko kronikos“), Tomas Hollanderis („Mintyse tik tu“, „Enigma“), Rosamund Pike („Pasveikink mirtį kitą dieną“, „Doom“)