Dievų miškas
Dievų miškas (2005)
Žanras: Psichologinė drama
Sukurta: Baltijos filmų grupė
Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai UAB
Kino teatruose nuo: 2005-09-23
Trukmė: 1h 50 min
Cenzas: zzz_N/A

Šis neįprastos stilistikos, originalios dramaturgijos ir režisūros filmas pasakoja apie žmogų, menininką, mąstytoją, kuriam buvo lemta likti nepalūžusiu dviejų totalitarinių - nacių ir sovietinio - režimų kaliniu.

…Filmo herojus Profesorius - išskirtinė asmenybė, gyvenanti pagal savo Dekalogą, savus tiesos ir moralės principus. Įkalintas vokiečių koncentracijos stovykloje Profesorius tampa myriop pasmerktų žmonių dramos dalimi. Išgyventi šioje ekstremalioje situacijoje, atsiriboti nuo savęs ir žiaurios realybės jam padeda ironija.

Grįžęs iš konclagerio, Profesorius parašo prisiminimų knygą, kurioje sarkastiškomis spalvomis nupiešia mirties "Babelį" - Štuthofą, tačiau sovietų valdžiai toks kūrinys nepriimtinas. Tariamoji sovietinė laisvė jam tampa ne mažesniu išbandymu nei vokiečių konclageris.

"Aš išmokau žiūrėti į pasaulį su išminties šypsena. Kai man ypač sunku, aš labai daug juokiuosi. Šiaip aš žvalus ir giliai ironiškas - ne žmonėms, su kuriais kartu žūsiu, bet viso plačiojo pasaulio atžvilgiu", - rašė Balys Sruoga laiške žmonai 1944 m. iš Štuthofo koncentracijos stovyklos.

"Filmą "Dievų miškas" tarpusavyje vadinam juodąja komedija. Kiti sako, kad taip sumenkinamas filmas. Geriausia, gal vadinti šį filmą taip, kaip B.Sruoga pavadino savo knygą - kūrinys pilnas pakaruokliško humoro". ALGIMANTAS PUIPA, filmo režisierius

"Balys Sruoga garbino tiesą. Man įdomu prisiliesti prie šito žmogaus-kalno, bandau pagauti jo energiją. Aš nevaidinu situacijos anatomijos - ji neįdomi, nes aš neišgyvensiu to, ką patyrė šis žmogus". VALENTINAS MASALSKIS, filme vaidina Profesorių

"Žmogaus buvimo uždaroje erdvėje tema tebėra aktuali ir šiandien. Šiandienos pasaulyje dedasi labai daug dalykų, kai žmogus pasijunta lyg koncentracijos stovykloje ir bando iš jos išeiti. Nors B.Sruogos "Dievų miškas" yra programinis kūrinys Lietuvos mokyklose, tačiau filmas nėra garsaus literatūros kūrinio ekranizacija. Mes tik remiamės kūriniu. Filme yra ir sugalvotų epizodų, kurių nebuvo knygoje".ROBERTAS URBONAS, filmo prodiuseris

Režisierius: Algimantas Puipa ("Moteris ir keturi jos vyrai", "Bilietas iki Tadž Mahalo", "Vilko dantų karoliai", "Elzė iš Gilijos", "Trys mylimos, arba Paskutinė diena" ir kt.)

Scenarijaus autoriai : Algimantas Puipa, Ričardas Gavelis

Operatorius: Algimantas Mikutėnas ("Stiklo šalis", "Lengvas raganavimas", "Seserys ir dvynės", "Vienui vieni", "Mėnulio Lietuva", "Žalčio žvilgsnis" ir kt.)

Vaidina: Valentinas Masalskis, Steven Berkoff, Liubomiras Laucevičius, Rolandas Boravskis, Šarūnas Puidokas, Robertas Urbonas, Saulius Mykolaitis, Monika Bičiūnaitė