KKK: Mano vaivorų naktys
KKK: My Blueberry Nights (2007)
Žanras: Romantinis
Sukurta: Honkongas
Platintojas: Kitokio kino klubas
Kino teatruose nuo: 2010-01-26
Trukmė: 1h 50 min
Cenzas: zzz_N/A

Originalo kalba: anglų

Jeigu planuojate romantiškąjį Valentintadienį praleisti kino salėje, tai geresnio melancholiškos nuotaikos filmo šiai progai tikrai nerasite. Juodus akinius nuo saulės nuolat dėvintis Wongas Kar-Wai'us yra pasaulinį pripažinimą išsikovojęs žmogiškų aistrų ir meilės pojūčio režisierius, kuris nebijo drąsių eksperimentų. Jis įsimylėjo kultinės dainininkės Norah Jones kinematografinį balsą ir klausydamas romantiškų dainų užsimanė jokios aktorinės patirties neturinčią merginą pasikviesti pagrindiniam vaidmeniui. Jis norėjo sugrąžinti duoklę Amerikos kinui ir literatūrai, kuri kadaise įkvėpė pasirinkti režisieriaus kelią, todėl pirmą kartą ryžosi filmuoti ne gimtaja kalba. Naują kūrinį įkvėpė 8 min. trumpo metražo filmas, kuris turėjo būti "Meilės laukimo" dalimi, bet nepateko į galutinę versiją. Wongas Kar-Wai'us jį sukūrė prieš 5 metus ir tik dabar sugalvojo pratęsti šią idėją, kurią adaptavo Amerikos kultūrai ir filosofijai.

Honkonge gyvenantis maestro pirmą kartą buvo pakviestas į Kanus prieš 10 metų ir iškovojo geriausio režisieriaus apdovanojimą už dramą "Laimingi kartu", o 2006-siais pats vadovavo žiuri komisijai. Įteikęs "Auksinę palmės šakelę" Kenui Loachui jis išvyko į Ameriką, tris kartus pervažiavo visą šalį skersai ir išilgai, kol surado tinkamiausias lokacijas filmavimams. Jis garsėja pavydėtinu perfekcionizmu ir dažniausiai dirba neturėdamas galutinio scenarijaus. Dėl nuolatinių eksperimentų ir naujų idėjų dramos "2046" filmavimo procesas užtruko net 5 metus, o "Meilės laukimas" keliavo į kino teatrus apie 15 mėnesių. Todėl sunku patikėti, kad "šilauogių naktis" Wongas Kar-Wai'us sugebėjo nufilmuoti vos per 2 vasaros mėnesius.

Jude'as Law jautėsi pilnaverčiu bendraautoriumi, nes jo personažas gimė po ilgų diskusijų su Wongu Kar-Wai'umi, kuris asmeniškai pakvietė britų aktorių vaidinti rusiškoje užeigoje Niujorke prekiaujantį vienišių iš Mančesterio ir suteikė jam didelę laisvę improvizacijoms. Režisieriui nereikėjo jokių atrankos konkursų, nes jis tiksliai žinojo su kuriais aktoriai pageidauja dirbti ir galvodamas apie juos rašė scenarijų. "Oskaro" premijos laureatė Rachel Weisz taip įsijautė į liūdesį alkoholyje skandinančio policininko neištikimos žmonos vaidmenį, kad pati pradėjo siūlyti savo idėjas ir išdrįso perrašinėti dialogus.

Daugiau nei 10 mln. albumų pardavusiai "Grammy" premijos laureatei teko didžiausias krūvis, nes jos personažė sujungia skirtingose Amerikos vietovėse nufilmuotas tris istorijas apie potraukį meilei, alkoholiui ir azartiniams lošimams. Norah Jones teko net 3 paras bučiuotis su donžuanu Jude'u Law ir kiekvieną dieną suvalgyti po 10 porcijų nekenčiamo mėlynių pyrago. Būtent šis saldėsi buvo pasirinktas svarbiausiu filmo akcentu, kai režisierius pasiteiravo aktorės apie jai neskaniausią desertą. Seilę varvinantis saldusis mėlynių pyragas simbolizuoja vienišos personažės sužeistos sielos kartumą.

Stilinga, vizuali ir jausmingoji drama atidarė 2007-ųjų Kanų festivalį ir pažėrė gandų apie neįprastai ilgai filmuotą bučinio sceną, kad daugeliui parūpo išsiaiškinti tikslesnę statistiką. Preciziškumu garsėjantį režisierių domino ne tik lūpų susilietimo faktas, bet svarbiausios emocijos, intymiausios reakcijos, smulkiausios detalės ir net akių judesiai prieš ir po bučinio. Jis kantriai laukė, kol aktoriai išpildys visus pageidavimus, todėl Norah Jones ir Jude'as Law ne pilną minutę trunkantį įsimintiniausią epizodą filmavo net 95 kartus.

7 giminingiausi filmai: "Meilės laukimas", "2046", "Laimingi kartu", "Šaltasis kalnas", "Ištikimas sodininkas", "Įsibrovimas", "Arčiau".

athairn, Natalie Portman, Rachel Weisz, Hector A. Leguillow