N-18. Suaugusiems nuo 18 metų.
Zero 2
Zero 2 (2009)
Žanras: Veiksmo, juodojo humoro komedija
Sukurta: Lietuva
Platintojas: Meed films UAB
Kino teatruose nuo: 2010-01-22
Trukmė: 1h 30 min
Cenzas: N-18. Suaugusiems nuo 18 metų.

Filmo režisierius ir scenarijaus autoriaus Emilis Vėlyvis sako, kad antrame filme gyvenimo spalvos bus dar labiau sutirštintos, veiksmas dar intensyvesnis, o juokas dar kandesnis. Juodojo humoro komedijos ir kriminalinės dramos žanrą apjungiantis filmas pasakos apie dviejų bičiulių smogikų Maxo ir Silvestro nuotykius, laviruojančius ties absurdo riba. Smogikai gauna iš pažiūros paprastą mafijos užduotį – surasti pagrobtą narkotikų kurjerį, - ir netikėtai įsisuka į viską ištaškantį bulvarinių aistrų, silikoninių krūtų ir šeimyninių išdavyčių tornadą. Dvidešimt keturios paieškų valandos virsta tikra muilo opera, o kai pasiutę persekiotojai pagaliau prisikasa prie „tiekėjo“, jie atskleidžia visiškai beprotišką sąmokslą. Nuolatinė įtampa, veiksmas, sultingi personažai, kalbantys gatvės slengu, ir iš kojų verčiantys netikėti „bajeriai“.

Filmo kūrėjų komanda beveik nepakito – filmą režisuoja Emilis Vėlyvis, kuris yra ir filmo scenarijaus autorius, o veikėjų dialogus išrašė puikūs gengų slengo „žinovai“ Jonas Banys ir Aidas Puklevičius. Filmo prodiuserė - Asta Liukaitytė. Šįsyk į filmavimo aikštelę kurti lietuvių kinui nebūdingų personažų veržėsi daug garsių aktorių. Režisierius atsirinko pačius tinkamiausius – Ingą Jankauskaitę (Lika), Vytautą Šapranauską (Prodiuseris), Ramūną Rudoką (Maxas), Žemyną Ašmontaitę (Karolina), Kęstutį Jakštą (Silvestras), Aušrą Štukytę (Monika), Saulių Siparį (Henka), Aldoną Vilutytę, Donatą Šimukauską, Andrių Paulavičių.

Kaip įpareigoja tęsinio statusas, “Zero 2” išlaikys pirmo filmo formą ir stilistiką: nevientisas, laike išmėtytas veiksmas, netikėti siužeto vingiai, necenzūruota, gatvės “perliukais” pagardinta kalba, daug veiksmo ir spalvingi personažai, garantuojantys vežančio juoko dozę.

Gaudynės, šaudynės, tikros ir silikoninės krūtys, policininkų uniformas pardavinėjantys mentai, kokainą uostantys prodiuseriai ir moralinius/etinius klausimus gvildenantys samdyti žudikai visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose driokstels 2010 metų sausio 22 d.

Jūsų laukia tikro gyvenimo istorija sutirštintom spalvom. Moralizuotojams ir į gyvenimą žvelgiantiems per rožinius akinius nerekomenduojama. „Šitas filmas nuleidžia ant žemės“, - reziumavo aktorius Kęstutis Jakštas.

Režisierius: Emilis Vėlyvis

Scenarijaus autorius: Emilis Vėlyvis, Jonas Banys

Operatorius: Robertas Pileckas

Muzika ir garsas: HAPPYENDLESS

Studija: Kinokultas

Vaidina: Vytautas Šapranauskas, Inga Jankauskaitė, Kęstutis Jakštas, Aušra Štukytė, Ramūnas Rudokas, Žemyna Ašmontaitė, Saulius Siparis, Aldona Vilutytė, Donatas Šimukauskas, Andrius Paulavičius, Andrius Žiurauskas, Sonata Visockaitė, Andrius Bialobžeskis, Mindaugas Papinigis, Donatas Ivanauskas, Hoon Chun, Aurimas Meliešius