N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.
Negarbingi šunsnukiai
Inglourious Basterds (2009)
Žanras: Veiksmo
Sukurta: JAV
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 2009-08-28
Trukmė: 2h 35 min
Cenzas: N-16. Žiūrovams nuo 16 metų.

Kova su naciais pagal Quentiną Tarantiną

Genialiausias kino tinginys, "vaikščiojančia enciklopedija" pravardžiuojamas sinefilas ir savamokslis režisierius Quentinas Tarantino apie šį filmą maniakiškai kliedėjo daugiau nei 5 metus. Jis svajojo sukurti legendinio italo Enzo Castellari režisuotos 1967 m. karinės veiksmo dramos "Negarbingi šunsnukiai" perdirbinį, kai tik iš pirmo žvilgsnio įsimylėjo kultinius senuosius itališkus vesternus. "Bulvarinio skaitalo" vunderkindas perrašinėjo scenarijų nesuskaičiuojamą gausybę kartų ir viešai fantazavo kaip šauniai atrodytų filmas, kuriame nacius medžioja Sylvesteris Stallone, Arnoldas Schwarzeneggeris, Eddie Murphy, Robas Schneideris ir Michaelas Madsenas. Jis vis žadėjo griebti "šunsnukius", bet niekaip neapsispręsdavo dėl kūrinio formos (vienu momentu jis planavo idėjų fontaną išskaidyti net į 3 skirtingus filmus), nesugebėdavo pradėti ir vėl užleisdavo ramybėje nepaliekančią idėją.

Kai 2008 m. sausį Quentinas Tarantino visus jo filmus prodiusavusiam Lawrence'ui Benderiui prasitarė, kad vėl rašo scenarijų, tai net ištikimasis bičiulis nepatikėjo rimtais ketinimais. Bet po 5 mėnesių prodiuseris jau sklaidė 165 puslapių scenarijų ir ironiškai juokėsi iš dviejų klaidų pavadinime (turėtų būti "Inglorious Bastards"). Jo autorius dabar tvirtina, kad nepastebėjo sumaišytų raidžių dėl nuovargio, o po to nusprendė specialiai palikti abi kliurkas ir netgi perrašė nemažą dalį dialogų. 2008 m. liepą Quentinas suformulavo ambicingą motyvaciją - užbaigti filmą iki pavasario ir suspėti į Kanų festivalio traukinį. Po 5 savaičių režisierius jau atvyko į Berlyną, prisikalbino 70 mln. JAV dolerių biudžetą užtikrinusius Bradą Pittą ir Mike'ą Myearsą, pasikvietė 3 garsiausius vokiečių aktorius (Diane Kruger, Tilą Schweigerį, Danielį Bruhlį) ir pradėjo sparčiai riedėti link tikslo.

Quentinas Tarantino iki šiol negali suformuluoti naujausio kūrinio žanro ir teigia, kad jis bus panašus į "Bulvarinio skaitalo", "Tikros meilės", "Vieną kartą Laukiniuose Vakaruose" ir "Pasiutusių šunų" mišrainę, tik su psichopatais Gestapo pareigūnais ir kuoktelėjusiu ūsočiumi Adolfu. Režisierius ypač didžiuojasi 23 minučių trukmės scena bare, kuriame lėbauja ir karo reikalus palaidais liežuviais aptarinėja fiureriui užpakalį laižantys žiauruoliai naciai.

Jų laukia, švelniai tariant, nekoks likimas, nes slaptai misijai pasiryžę žydų kilmės amerikiečių kareiviai po mažą žingsnelį infiltruojasi į priešo gretas, o po to stilingai ir brutaliai išžudys Trečiojo Reicho niekšus. Tuo tarpu nuo neišvengiamos egzekucijos pasprukusi ir kino teatrą Paryžiuje atidariusi žavi mergina planuoja asmeninę keršto akciją už lageryje sušaudytą šeimyną. Galite būti tikri, kad filme kraujas liesis upeliais, herojai laidys "tarantiniškus" sąmojus, o mes mėgausimės kinematografiškais momentais, kurių neveltui laukėme taip ilgai.

Rež. Quentinas Tarantino („Mirties įrodymas“, „Nužudyti Bilą“, „Džekė Braun“, „Keturi kambariai“, „Pasiutę šunys“, „Bulvarinis skaitalas“).

Vaidina: Bradas Pittas („Keista Bendžamino Batono istorija“, „Perskaityk ir sudegink“, „Džesio Džeimso nužudymas, kurį įvykdė bailys Robertas Fordas“, „Ponas ir ponia Smitai“, „Babelis“, „Oušeno vienuoliktukas“, „Troja“, „Meksikietis“, „Vagišiai“, „Septyneri metai Tibete“, „Džo Bleko viešnagė“, „Kovos klubas“), Diane Kruger („Troja“, „Kodas: lobiai“, „Kodas: lobiai. Paslapčių knyga“, „Linksmų Kalėdų“, „Kopijuojant Bethoveną“, „Mišelis Valjanas“, „Virtuozas“), Tilis Schweigeris („Beldžiant į dangaus vartus“, „Kapų plėšikė Lara Kroft: gyvybės lopšys“, „Lenktynininkas“, „Karalius Artūras“, „Povandeninis kalėjimas“, „Basomis per grindinį“, „Kur Fredas?“), Danielis Brühlis („Sudie, Leninai!“, „Bornas. Galutinis tikslas“, „Auklėtojai“, „Grafienė“, „Dvi dienos Paryžiuje“, „Linksmų Kalėdų“, „Keliauk su Dievu“, „Salvadoras“), Elis Rothas („Mirties įrodymas“, „Pietietiškos istorijos“, „Nakvynės namai“, „2001 maniakas“, „Karštligė“), Mike‘as Myersas („Meilės guru“, „Ostinas Pauersas. Šnipas, kuris mane suvedžiojo“, „Ostinas Pauersas – Auksinis narys“, „Veino pasaulis“, „Katinas su skrybėle“, „Šrekas“, „Šrekas 2“, „Šrekas Trečiasis“), Cloris Leachman („Padangių gimnazija“, „Ilgiausias jardas“, „Blogasis Santa“, „Moterys“, „Pats baisiausias filmas 4“, „Aleksas ir Ema“, „Širdies muzika“, „Dabar ir anuomet“, „Meilė skaudina“), Sammas Levine‘as („Pulsas“, „Andersono kryžius“, „Gyvenimas trumpas“, „Pusiau legalus versliukas“, „Kitoks parodijų filmas“), Michaelas Fassbenderis („300“, „Akvariumas“, „Angelas“, „Alkis“, „Rojaus ežeras“, TV serialai „Merfio įstatymai“, „Viljamas ir Merė“, „Brolių gauja“), Maggie Cheung („2046“, „Bevardis“, „Meilės laukimas“, „Švari“, „Augustinas, Kung-fu karalius“, „Meilė iš pirmo žvilgsnio“, „Seserys Sung“), Mélanie Laurent („Verslo kelionė“, „Paryžius“, „Mirties kambarys“, „Žudikas“, „Šlovės dienos“, „Ryžių rapsodija“, „Paskutinė diena“), Samuelis L. Jacksonas („Nepageidaujamas kaimynas“, „Geležinis žmogus“, „Gyvatės lėktuve“, „Žvaigždžių karai: Epizodas II - klonų puolimas“, „Trigubas X: Aukštesnis lygis“, „Skiriamoji juosta“, „Greitojo reagavimo būrys S.W.A.T.“, „Slapyvardis – Valytojas“, „Bulvarinis skaitalas“).