DUBURYS
DUBURYS (2009)
Žanras: Drama
Sukurta: Lietuva
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 2009-09-04
Trukmė: 2h 20 min
Cenzas: zzz_N/A

„Duburys“ – vieno gyvenimo istorija

Tai filmas apie žmogaus likimą. Apie sovietmečio nykumos palaužtą žmogų, kurio likimas liko nepastebėtas. Pagrindinis filmo herojus Juozapas Gaučys, pasibaigus nerūpestingai vaikystei kaime, išvažiuoja į miestą, baigia mokslus, pradeda dirbti ir apsigyvena ankštame bendrabutyje, kuris, be triukšmingų kaimynų, jam padovanoja ir lemtingą meilę. Filmo herojaus gyvenimo istorija atskleidžia kuklią, bet kartu ir labai nuoširdžią viso sovietmečio kasdienybę.

 Būdamas vos aštuonerių Juozas Gaučys pirmą kartą susiduria su mirtimi – tėvo netektis. Jo paauglystės dienos prabėga kartu su geriausiu draugu Vidu, svajojant apie gražią ateitį. Tačiau vieną dieną įsimylėjimo ir jaunystės svaigulio apimtas, Vidas ryžtasi šokti nuo geležinkelio tilto į duburį. Duburio gelmėje – upės atneštas paplautas medis su visu keru. Vidas nebeiškyla.

Grįžęs iš armijos Gaučys įsidarbina Klaipėdoje vairuotoju ir glaudžiasi statybininkų bendrabutyje. Triukšmingi kaimynai, alkoholizmas, nesėkminga santuoka – toks yra sovietmečio palikimas Gaučio gyvenime. Palikęs viską jis grįžta į tėviškę tam, kad praeities šmėklos padėtų tašką jo gyvenimo kelyje. Užsiropštęs ant tilto Gaučys lekia žemyn į duburį. Tokia galėjo būti jo gyvenimo pabaiga... Tačiau kokia ji bus?

„Duburys“ – dramatiška, bet kartu ir emociškai labai spalvinga jusota. Siekiant išsaugoti tų laikų unikalumą ir autentiškumą, filme aktoriai prabyla lietuvių ir rusų kalbomis. Dvi moteris iš trijų pagrindinių herojų – Klavą ir Mašką – vaidina rusakalbės aktorės iš Ukrainos Jevgenija Varenica ir Oksana Borbat. Pagrindinį filmo personažą Juozapą Gaučį įkūnija kine debiutuojantis lietuvių aktorius Giedrius Kiela.Rež. Gytis Lukšas

Vaidina: Giedrius Kiela, Oksana Borbat, Jevgenija Varenitsa, Jūratė Onaitytė („Moteris ir keturi jos vyrai“, „Turtuolis Vargšas“, „Ir ten krantai smėlėti“, „Mėnulio pilnaties metas“, „Siužeto posūkis“, „Vilkolakio pėdsakai“, Meilė“), Valentinas Masalskis („Dievų miškas“, „Ligoninė“, „Jonukas ir Grytutė“ „Laisvė“, „Mėnulio Lietuva“ „Skrydis per Atlantą“, „Vasara baigiasi rudenį“ „Medaus mėnuo Amerikoje“,) Toma Vaškevičiūtė (Sibiro Madona, Anarchija Žirmūnuose), Eglė Mikulionytė („Kiemas“, „Nuomos sutartis“, „Sekmadienis toks, koks yra“ „Laiko sergėtojas“, „Baltos dėmės mėlyname“, Darius Meškauskas ("Ir jis pasakė jam sudie", "Vienui vieni", "Vilniaus Getas", "Štiorterbekeris"), Šarūnas Datenis, Diana Valiušaitienė, Albinas Budnikas, Darius Gumauskas, Vladimiras Jefremovas, Novopolskis Valentinas, Neringa Nekrašiūtė, Daumantas Ciunis, Mindaugas Ancevičius, Karolis Algimantas Butvidas, Jūratė Vilūnaitė, Vladimir Serov, Ridas Žirgulis, Gabrielė Aničaitė ir kt.