Lūšnynų milijonierius
Slumdog Millionaire (2008)
Žanras: Romantinis
Sukurta: Didžioji Britanija, JAV
Platintojas: AcmeFilm
Kino teatruose nuo: 2009-02-13
Trukmė: 2h 00 min
Cenzas: zzz_N/A

Kas pirmiausiai ateina į galvą paminėjus Indiją? Motina Teresė, skurdas, kastų sistema ir griežtos tradicijos, bet tuo pačiu metu vaizduotėje iškyla ir visiškai priešingi vaizdai: prabangūs milijonierių rūmai, besiplečianti švietimo programa, sparčiai kylantis naujasis pasaulinio lygio informacinių technologijų centras... Taip, Indija – kontrastų šalis, kurioje gali prie turtuolio vartų pamatyti besišlapinantį elgetą. Filme „Lūšnynų milijonierius“ aštuoniolikmečio vaikino lūpomis pasakojama apie tikrąją Indiją - šalį, kurioje įmanoma viskas.Aštuoniolikmetis Džamalis Malikas (akt. Dev Patel) dalyvauja indiškoje „Kas nori tapti milijonieriumi?“ žaidimo versijoje. Nuo didžiojo prizo jį skiria tik vienas klausimas, į kurį jis privalo atsakyti teisingai. Sulaikiusi kvapą žaidimą stebi visa Indija. Tačiau kai kuriems žiūrovams (ir ne tik jiems) kyla klausimas, kaip Džamaliui, kuris pats prisipažino, jog nėra proto bokštas, o be to užaugo Mumbajaus lūšnynuose, kur išsilavinimas yra tokia retenybė kaip lietus Sacharoj, pavyko tiek daug pasiekti. Juk atsakinėdami į klausimus suklupo ne vienas kur kas labiau išsilavinęs ir protingesnis dalyvis.

Ar Džamalis sukčiauja? O gal jam tiesiog pasisekė, kad žaidimo vedantieji užduoda klausimus, kurių atsakymus jis žino? Džamalis sukelia nemažai įtarimų ir jis galiausiai atsiduria už grotų. Vaikinas norėdamas įrodyti, jog yra nekaltas, ima pasakoti savo gyvenimo istoriją. Neįtikėtiną ir nepaprastą istoriją, kuri atvedė jį į televizijos žaidimą, o vėliau ir į apklausų kambarį.

Džamalis anksti liko našlaičiu. Jį užaugino vyresnis brolis Salimas (akt. Madhur Mittal), kuris buvo jo sergėtojas, gynėjas ir – drauge – varžovas. Prieš Džamalio (ir mūsų) akis plaukia skurdžios ir alkanos vaikystės prisiminimai, pirmieji susidūrimai su gatvės gaujomis, mylimos draugės - taip pat našlaitės – Latikos (akt. Freida Pinto), kurios vėliau neteko, veidas... Kiekvienas Džamalio prisiminimas atskleidžia atsakymus į klausimus, kuriuos vaikinas išgirdo žaidime „Kas nori tapti milijonieriumi?“, o tuo pačiu ir atsakymą, į visus kankinusį klausimą: kaip Džamalis atsidūrė ten, kur patekti lyg ir neturėjo.

Tačiau lieka neatsakytas dar vienas klausimas: ką jaunuolis, kuriam atrodo visai nerūpi milijonai, kuriuos jis gali laimėti, veikia televizijos žaidime?

Atsakymą į šį klausimą sužinosite pažiūrėję kino filmą „Lūšnynų milijonierius“. Tai jautrus ir atviras pasakojimas apie tai, ką sužinome ir išmokstame gyvenimo mokykloje, kurioje teisingai išspręstas matematikos uždavinys beveik nieko nereiškia, o atsakymus surasti dažniausiai tenka savarankiškai.

Režisierius: Danny Boyle

Scenarijaus autorius: Simon Beaufoy, Vikas Swarup

Vaidina: Dev Patel, Anil Kapoor, Freida Pinto, Azharuddin Mohammed Ismail, Ayush Mahesh Khedekar