Įvairaus amžiaus žiūrovams
Aukštyn
Up (2009)
Žanras: Komedija, animacija, nuotykių
Sukurta: JAV
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 2009-08-21
Trukmė: 1h 35 min
Cenzas: Įvairaus amžiaus žiūrovamsĮgyvendinti savo svajones niekada ne per vėlu

Karlas Fredriksenas visą gyvenimą pardavinėjo balionus. Žinoma, toks užsiėmimas suaugusiųjų nelaikomas rimtu darbu, tad ir į Karlą niekas rimtai nežiūrėjo. Išskyrus, be abejo, vaikus. Kai kurie jų Karlą pažinojo geriau nei savo pačių tėvus.

Karlas Fredriksenas mėgo balionus. Jis taip pat mėgo ir vaikus – na, išskyrus vieną. Save išdidžiai „Laukinės Gamtos Tyrinėtoju“ vadinantį aštuonmetį, vardu Raselas. Per jį Karlas nebeturėjo laisvos minutės – net nusnausti nepavykdavo.

78-erių metų sulaukęs Karlas visą gyvenimą turėjo vieną didžiulę svajonę. Tačiau niekuomet nedrįso bent pabandyti jos įgyvendinti. Karlas Fredriksenas svajojo apie tai, kad pripūs daugybę balionų ir išskris pasižvalgyti į Pietų Amerikos laukinę gamtą.

Vieną gražią dieną senukas pagaliau ryžosi. Ir ėmė pūsti balionus. Jis pūtė ir pūtė ir pagaliau pripūtė tūkstančius spalvotų balionų, kurie atplėšė jo seną namelį nuo žemės ir lėtai, bet užtikrintai pakėlė į orą. Kaip visada orus ir susikaupęs Karlas nustatė kursą į Pietų Ameriką ir pasirengė didžiausiam savo gyvenimo nuotykiui.

Tačiau jis net baisiausiame košmare neįsivaizdavo, kad netrukus į jo duris (beje, kabančias kelių kilometrų aukštyje) pasibels ne kas kitas, o labiausiai nekenčiamas vaikas iš visų, kiek tik jis pažįsta – Raselas...

Ši smagi „Disney“ ir „Pixar“ studijų sukurta animacinė 3D juosta visai šeimai ypatinga ir tuo, kad tai yra pirmasis kino istorijoje animacinis filmas, atidaręs (gegužės 13 dieną) vieną prestižiškiausių pasaulyje – Kanų kino festivalį.Animacinė 3D nuotykių komedija visai šeimai

Rež. Pete‘as Docteris („Monstrų biuras“, „Žiema“, „Naujasis Maiko automobilis“), Bobas Petersonas.

Įgarsino: Christopheris Plummeris („Namas prie ežero“, „Savas žmogus“, „Kodas: lobiai. Paslapčių knyga“, „Sirijana“, „Aleksandras“, „Nuostabus protas“, „Dvylika beždžionių“, „Malkolmas X“, „Turi mylėti šunis“, „Vilkas“), Edwardas Asneris („Elfas“, „Komisija“, „Gyvūnas“, TV serialai „CSI kriminalistai“, „Ligoninės priimamasis“, „Darma ir Gregas“, „Supermenas“, „Žmogus-voras“, „X failai“), Paulas Eidingas („Ratai“, „Monstrų biuras“, „Iš vabalų gyvenimo“, „Lobių planeta“, TV serialai „CSI kriminalistai“, „Baltieji rūmai: valdžios troškulys“, „Praktika“, „Ligoninės priimamasis“), Delroy‘us Lindo („Domino“, „Sachara“, „Žemės branduolys“, „Dingti per 60 sekundžių“, „Romeo turi mirti“, „Sidro namų taisyklės“, „Velnio advokatas“, „Išpirka“, „Malkolmas X“, „Lūžusi strėlė“, TV serialas „Simpsonai“), Bobas Petersonas („Ratai“, „Nerealieji“, „Žuviukas Nemo“, „Monstrų biuras“, „Gerio žaidimas“), Johnas Ratzenbergeris („La troškinys“, „Ratai“, „Nerealieji“, „Žuviukas Nemo“, „Monstrų biuras“, „Žaislų istorija“, „Žaislų istorija 2“, „Iš vabalų gyvenimo“, TV serialas „Simpsonai“).

Lietuviškai įgarsino: Rimgaudas Karvelis (personažas: Karlas Fredriksenas), Jonas Minelga (persnž. Raselas), Liza Povilaitis (persnž. Elė jaunystėje), Jonas Braškys (persnž. Dagas), Kestutis Jakštas, Evaldas Jaras (persnž. Alfa), Giedrius Arbačiauskas, Saulius Prūsaitis, Rimantė Valiukaitė, Petras Steponavičius (persnž. Miuncas).