Įvairaus amžiaus žiūrovams
Despero nuotykiai
The Tale of Despereaux (2008)
Žanras: Komedija, animacija, nuotykių
Sukurta: Universal Pictures
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 2008-12-26
Trukmė: 1h 35 min
Cenzas: Įvairaus amžiaus žiūrovams

Mažas herojus, bet didelė jo širdis!

Seniai seniai magiškoje karalystėje, kurioje dingo saulės šviesa, karalius kenčia nuo liūdesio, o princesė – nuo beribio ilgesio, atsirado peliukas Despero (akt. M. Broderickas). Plonytis, su milžiniškomis ausimis – nuo pat gimimo jis buvo per didelis jį supančiam mažam pasauliui. Tačiau didesnė negu ausys yra peliuko drąsa, kurios nepajėgė sunaikinti nei katės, nei aštriadančiai spąstai. Taigi visiškai nenuostabu, kad, neturėdamas nė lašelio baimės, didžiaausis nepabijojo susidraugauti su princese Pėja (akt. E. Watson) ir vietoj to, kad graužtų knygas, išmoko jas skaityti! Tačiau, ar kur girdėta, jog pelės kalbasi su žmonėmis?! Tikrai ne šioje karalystėje, todėl pelės ištremia Despero iš savo baimių kupino pasaulio.

Nuo liūdnos vienatvės peliuką išgelbsti likimo brolis Roskuro (akt. D. Hoffman), geraširdė šviesą ir sriubą mėgstanti žiurkė, kuri irgi nori klausytis Despero skaitomų pasakų apie drakonus, princeses ir riterius. Deja, naują Despero gyvenimą netrukus sukrečia netikėta žinia – pagrobiama jo draugė, princesė Pėja. Kas įvykdė šį žiaurų nusikaltimą ir kodėl? Kas gali išvaduoti Pėją iš nelaisvės? Greitai paaiškėja, kad vienintelis, kas gali tai padaryti, yra didžiaausis Despero, tačiau ar bebaimiui peliukui šįkart iš tiesų nepritrūks drąsos?

„Despero nuotykiai“ – tai nauja pagal rašytojos Kate DiCamillo knygą sukurta animacinė juosta, supažindinanti su neeiliniu ir beprotiškai simpatišku herojumi, kuris neabejotinai užkariaus visų žiūrovų širdis!

Rež. Samas Fellas („Srovės nublokšti“), Robas Stevenhagenas

Įgarsina: Matthew Broderickas („Milijonas šventinių lempučių“, „Prodiuseriai“, „Stepfordo moterys“, „Prielipa“, „Kelias į Velvilį“, „Inspektorius Gudrutis“, „Godzila“), Dustinas Hoffmanas („Stebuklinga žaislų krautuvėlė“, „Sukurtas Haroldas“, „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“, „Paskutinis uošvių išbandymas“, „Niekados šalies beieškant“, „Aš myliu Huckabees“, „Uodega vizgina šunį“, „Tutsi“), Emma Watson („Haris Poteris ir netikras princas“, „Haris Poteris ir Fenikso brolija“, „Haris Poteris ir Ugnies taurė“,. „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“, „Haris Poteris ir išminties akmuo“) ir kt.

Lietuviškus balsus paskolino: Algis Dainavičius – Despero; Judita Urnikytė - princesė Pėja; Andrius Žebrauskas – Andrė; Evaldas Jaras – Boldo; Doloresa Kazragytė- pasakotoja; Vidas Petkevičius – Roskuro; Vitalija Mockevičiūtė - Migė; Algis Butvilas – Houvis ir kt.