Diena, kai sustojo Žemė
The Day the Earth Stood Still (2008)
Žanras: Fantastinis
Sukurta: 20th Century Fox
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 2008-12-12
Trukmė: 1h 46 min
Cenzas: zzz_N/A

Tai buvo diena, kurios Žemėje niekas nelaukė ir nesitikėjo. Nepaaiškinamos, staiga kilusios katastrofos viena po kitos visiškai sunaikina ištisus plotus, nepalikdamos jokių galimybių nei gamtos, nei planetos gyventojams. Miestuose akimirksniu įsisiautėja panika ir baimė, kurią karštligiškai bando suvaldyti Vyriausybė. Beieškant atsakymų į daugybę iškilusių klausimų, paaiškėja, kad tuo pačiu metu, kai prasidėjo globaliniai neramumai, į Žemę atvyko pasiuntinys. Klatu (akt. K. Reevesas) atrodo visiškai taip pat kaip žmogus, tačiau jo atsakymai į klausimus, kas jis toks, rimtai suneramina įvykius tiriančią komandą.

Bandydama surasti ryšį tarp katastrofų ir Klatu atvykimo, Vyriausybė į pagalbą pasitelkia mokslininkus. Vienai jų, mikrobiologei Helen (akt. J. Connelly), tenka užduotis išsiaiškinti, kas iš tikrųjų yra paslaptingas atvykėlis. Atlikdama savo darbą, netikėtai Helen suvokia, jog kartu su savo posūniu yra įtraukiama į Klatu misiją. Tačiau ar įmanoma pasitikėti žmogišką išvaizdą turinčiu ateiviu? Ar Klatu iš tiesų yra Žemės draugas, kaip jis pats sako? Siaučiant siaubingai viską griaunančiai jėgai, Helen turi priimti ne vieną jai ir planetai lemtingą sprendimą...

„Diena, kai sustojo Žemė“ – tai nauja 1951 m. sukurto klasikinio fantastikos filmo versija, kurioje nėra vieno herojaus ir jo beprotiško planetos išgelbėjimo plano. Tamsioje, kraują stingdančioje, o kartu ir žmogišką dramą atskleidžiančioje juostoje pagrindinius vaidmenis atlieka talentingų aktorių Keanu Reeveso ir Jennifer Connelly duetas.

Rež. Scottas Derricksonas („Emilės Rouz egzorcizmas“)

Vaidina: Keanu Reevesas („Nakties klajūnai“, „Namas prie ežero“, „Konstantinas“, „Matrica“, „Matrica. Revoliucijos“, „Matrica. Perkrauta“, „Mylėti(s) smagu“, „Velnio advokatas“, „Mažasis Buda“), Jennifer Connelly („Kruvinasis deimantas“, „Maži vaikai“, „Tamsus vanduo“, „Smėlio ir rūko namai“, „Rekviem svajonei“, „Nuostabus protas“, „Tamsos miestas“), Kathy Bates („P.S. Myliu tave“, „Uždelsta meilė“, „Apie Šmitą“, „Už įstatymo ribų“, „Titanikas“), Jadenas Smithas („Ieškantys laimės“), Jonas Hammas, Kyle Chandler („Karalystė“, „King Kongas“) ir kt.