Įvairaus amžiaus žiūrovams
Nimės sala
Nim's Island (2008)
Žanras: Nuotykių komedija
Sukurta: JAV
Platintojas: AcmeFilm
Kino teatruose nuo: 2008-07-04
Trukmė: 1h 35 min
Cenzas: Įvairaus amžiaus žiūrovams

Nimė (akt. Abigail Breslin) ir jos jūrų biologas tėtis (akt. Gerard Butler) gyvena negyvenamoje Ramiojo vandenyno saloje. Mergaitės dienos lekia gamtos apsuptyje, kur kiekviename žingsnyje slypi atradimai ir nuotykiai. Jos ištikimieji bendražygiai – ruonis Selkė ir driežas Fredas. Be jų Nimė turi dar vieną „draugą“ ir autoritetą, kuriuo stengiasi sekti – tai Aleksas Roveris, garsus nuotykių ieškotojas ir keliautojas. Tik jis nėra tiras – tai knygų herojus.

Tačiau tai mergaitės nė kiek neliūdina. Visa sala yra jos fantazijos valdžioje ir ji kasdiena joje patiria aibę nuostabių nuotykių – gal tikrų, o gal įsivaizduojamų – tačiau neabejotinai vertų Alekso Rouverio.

Tuo tarpu San Franciske tikroji Aleksandra Rouver (akt. Jodie Foster) – knygų apie Aleksą Rouverį autorė – kankinasi dėl stiprios agorafobijos. Jai net pagalvoti baisu apie išėjimą iš namų, jau nekalbant apie tolimas keliones. Todėl ji tiesiog sėdi užsidariusi namie ir lieja savo neįgyvendinamas fantazijas ant popieriaus lapo Alekso Rouverio vardu.

Ruošdamasi rašyti dar vieną knygą Aleksandra atranda Nimės tėčio vardą Nacionalinės Geografijos žurnale ir parašo jam elektroninį laišką. Tuo tarpu Nimos tėtis jau išplaukęs į jūrų ekspediciją, o į jo elektronines žinutes atsakinėja dukra. Ar įsivaizduojate kaip ji susijaudina ir nustemba, tėčio pašto dėžutėje radusi garsiojo Alekso Rouverio – jos herojaus – laišką?! Nors tėtis buvo liepęs į visus laiškus atsakinėti: „Išvykau į ekspediciją“, tačiau mergaitė negali praleisti tokios puikios progos pabendrauti su savo mylimiausiu herojumi. Taip tarp Nimės ir Alekso Rouverio – Aleksandros Rouver – užsimezga susirašinėjimas.

Tačiau vieną gūdžią naktį vandenyne įsisiautėja audra. Po audros Nimė sužino siaubingą naujieną – kažkur vandenyno platybėse dingo jos tėtis. Mergaitė liko vienui viena kaip pirštas. Vienintelis, į kurį ji gali kreiptis pagalbos – tai Aleksas Rouveris. Deja, kaip žinia Aleksas Rouveris neegzistuoja. Yra tik paniškai bijanti išeiti iš namų rašytoja – Aleksandra Rouver...

Kas padės mažajai Nimei surasti tėtį? Ar dešimtmetei mergaitei teks pačiai tą padaryti? Ir iš kur jai pasisemti jėgų ir drąsos tokiam žygdarbiui, jei tikrasis Aleksas Rouveris, t.y. Aleksandra Rouver, nedrįsta net kojos iš namų iškelti?

„Nimės sala“ – nepaprasta nuotykių juosta visiems vaikams, svajojantiems apie nepakartojamus nuotykius paslaptingose salose.