Elžbieta: aukso amžius
Elizabeth: The Golden Age (2007)
Žanras: Istorinė drama
Sukurta: JAV
Platintojas: Forum Cinemas UAB
Kino teatruose nuo: 2007-12-07
Trukmė: 1h 54 min
Cenzas: zzz_N/A

Valdovė. Meilužė. Tironė. Karė. Karalienė ElžbietaŠį filmą galima laikyti 1998 metų juostos "Elžbieta" tęsiniu. Tas pats režisierius Shekharas Kapuras du aktorius įkalbėjo vėl atlikti pagrindinius vaidmenis: karalienę Elžbietą vaidina Cate Blanchett, o serą Francisą Valsingemą - aktorius Geoffrey'is Rushas. Prie jų prisijungė dar vienas puikus charakterinių vaidmenų atlikėjas Clive'as Owenas. Jam šiame filme atiteko naujo Elžbietos aistros objekto, sero Valterio Reiligo, vaidmuo.

"Elžbieta: aukso amžius" prasideda tuo karalienės valdymo laikotarpiu, kuomet visi trokšta užimti sostą, o aplink valdovę verda intrigos bei išdavystės. Netrūksta ir išorinių problemų: Ispanijos karalius Filipas II siekia užkariauti Angliją ir paversti ją katalikiška šalimi. Besiruošdama mūšiui su Ispanija, karalienė susipainioja savo jausmuose. Iš vienos pusės ją kamuoja karališki įsipareigojimai, iš kitos - netikėtai suliepsnoję jausmai serui Valteriui...

"Elžbieta: aukso amžius" - tai pritrenkiantis pasakojimas apie didingą istorijos laikmetį, apie moterį, tuo pat metu sugebėjusią būti ir valdove, ir meiluže. Tai juosta apie istorinę asmenybę, kurios vardas su didžiule pagarba iki šiol tariamas ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir visoje Europoje bei Vakarų pasaulyje.

Nesuprasti savo aplinkoje, abu šie vyrai pamažu ima pažinti vienas kitą. Ir nors tai vyksta neakivaizdžiai, neišvengiamai artėja atomazga, po kurios išlikti galės tik vienas iš jų...

Rež. Shekharas Kapuras ("Elžbieta", "Keturios plunksnos")

Vaidina: Cate Blanchett ("Skandalo užrašai", "Kietas faras", "Babelis", "Gerasis vokietis", "Aviatorius", "Kava ir cigaretės", "Banditės", "Žiedų valdovo" trilogija), Rhysas Ifansas ("Hanibalas: pradžia", "Keturios paskutinės dainos", "Notting Hilas", "51-oji valstija", "Šėtoniškasis Nikis", "Viešbutis"), Clive'as Owenas ("Žmonių vaikai", "Arčiau", "Savas žmogus", "Karalius Artūras", "Nuodėmių miestas", "Bornas: sunaikinta tapatybė", "Įkaitas"), Geoffrey'is Rushas ("Karibų jūrų piratų" trilogija, "Miunchenas", "Nepakenčiamas žiaurumas", "Frida", "Plunksnos", "Elžbieta", "Vargdieniai"), Samantha Morton ("Paleistuvis", "Įspėjantis pranešimas", "Kontrolė", "Upių karalienė", "Lesė")