Amerikiečių nepriklausomo kino režisierių šeimyna Shari Springer Berman ir Robertas Pulcini (juos išgarsinęs originalusis filmas "Amerikietiška puikybė" Lietuvoje buvo rodomas tik per kabelinių televizijų kanalus) pagaliau užbaigė naują kūrinį, kurio su nekantrumu laukia visi gero arthauzinio kino gerbėjai.
Jausmingoje ir humoristinėje istorijoje jauna mergina iš neturtingos šeimos stengiasi realizuoti universitete įgytas žinias ir surasti savo vietą sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kuriame sukasi dideli pinigai.
Enė Bradok (akt. Scarlett Johansson) užaugo paprastų darbininkų šeimoje, gyvenančioje kukliame name Niu Džersyje. Jai teko nuolat klausytis medicinos sesele dirbančios mamos pamokslų apie ateitį. Milžiniškas spaudimas pasirinkti prestižinę profesiją ir ieškoti laimės verslo srityje kiekvieną dieną tik didėjo, todėl mergina faktiškai neturėjo kitokio pasirinkimo ir savo slapčiausias svajones pasiliko vėlesniam laikotarpiui.
Sėkmingai užbaigusi Niujorko universitetą Enė yra priversta kruopščiai skaičiuoti kiekvieną kišenėje užsilikusį centą. Ji desperatiškai ieško bet kokio įmanomo pajamų šaltinio ir užsako skelbimą laikraštyje, tikėdamasi per vasaros atostogas padirbėti aukle. Žaviajai merginai greitai nusišypso laimė, nes ją į pokalbį pasikviečia paslaptingasis ponas X (akt. Paulas Giamatti) ir jo keistuolė žmona ponia X (akt. Laura Linney). Pasiturinčiai gyvenanti turtuolių šeimynėlė tikisi surasti patikimą 4-erių metų sūnaus Grejerio (akt. Brande'as Roderickas) prižiūrėtoją.
Žinoma, tokiomis pareigomis Enė niekuomet negalėtų pasigirti reikliai mamai, todėl išdrįsta šiek tiek pameluoti. Bet kokiu atveju ji yra įsitikinusi, kad tai tik laikina stotelė karjeros pradžioje. Juolab, darbas pinigais pritvinkusioje elitinėje Niurjoko šeimoje merginai atrodo puiki alternatyva. Auklės profesija nėra svetima Enei ir anksčiau ji sugebėdavo susitvarkyti net su pačiais nepaklusniausiais vaikais. Tačiau jaunoji absolventė net neįsivaizduoja, į kokį siaubingą košmarą teks įžengti šį kartą. Ji gan greitai įsitikina, kad turtuolių kasdienybė nėra vien rožėmis klota, nes dolerių aruodai su septyniais nuliais neatneša daug džiaugsmo.
Paklusni auklė verčiasi per galvą, kad išpildytų kiekvieną neurotiškosios ponios X užgaidą, užimtų daug dėmesio reikalaujantį padūkusį bernioką ir visais įmanomais būdais išvengtų susitikimo su tironiškuoju ponu X, kuris dėl verslo reikalų Čikagos kompanijoje tampa ypač retu svečiu namuose. Šio milijonieriaus išlepinta įnoringoji žmonelė yra tarsi iš pragaro nužengusi darbdavė, kuri išsunkia Enės energiją iki paskutinio lašo. Nerealių pageidimų sąrašas kiekvieną dieną tik gausėja, nes kuoktelėjusią moteriškę link beprotybės veda niekaip nesibaigianti vyro uždirbtų pajamą sąskaita.
Enė mėgina neprarasti savitvardos ir išlaikyti stiprius nervus šiame beprotnamyje, bet nuoširdžiai džiaugiasi kiekviena trumpa akimirka, kai gali ištrūkti į susitikimą su geriausia drauge Linete (akt. Alicia Keys). Ji tiesiog neturi kitos išeities, todėl sekančius 9 mėnesius privalės laviruoti tarp keistosios šeimynėlės reikalavimų ir stebėti neišvengiamą santuokos griuvimo procedūrą. Darbščios merginos gyvenimas dar labiau komplikuojasi, kai ji įsimyli žavingąjį ponų X kaimyną (akt. Chrisas Evansas), kurį švelniai pravardžiuoja Harvardo gražuoliu.
Filmo scenarijų labiausiai įtakojo JAV ypač išpopuliarėjusi Nicola'os Kraus ir Emma'os McLaughlin prisiminimų knyga, nes autorės sudėjo neįkainojamą asmeninę patirtį, kurią įgijo dirbdamos auklėmis turtingų verslininkų namuose. Sarkazmo kupinas romanas aštriai kritikuoja aukščiausios socialinės klasės niujorkiečių šeimas, kurios savo vaikus auklėja ypač savitais principais. Kūrinyje specialiai nenurodomos tikslios pavardės, nes rašytojos personažų charakteriuose apjungė kelių skirtingų žmonių iškrypimus.